شنبه , ۹ مرداد ۱۴۰۰

کمک بی نتیجه «برانکو» برای انتخاب سرمربی تیم ملی هندبال ایران


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون هندبال امروز سه شنبه ۲۲ تیرماه به ریاست مهدی علی‌ نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و با حضور فضل‌الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک، علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال و خسروی رییس دفتر امور مشترک فدراسیون ها در حال برگزاری است.

پاکدل رییس فدراسیون هندبال که از مدتها پیش قول معرفی سرمربی تیم ملی را داده بود در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد فدراسیون نام هشت مربی را که تا کنون فدراسیون با آنها وارد مذاکره شده اما قرارداد نهایی نشده است را اعلام کرد.

دیوید دیویس کامارا، زلاتکو بابیچ، ارون کریستنسون، فرناندو باربینولگادو، اسلاوکو گولوژا، ولادیمیر سولا و میشل بیگلر هفت مربی مطرحی هستند که فدراسیون برای هدایت تیم ملی با انها وارد مذاکره شده بود.

علیرضا پاکدل در این مجمع اظهار داشت: امیدوارم طی چند سال حضورم، انتظارات جامعه هندبال برآورده شده باشد. در حوزه مالی یک خبر خوب دارم و بعد از سال ها که به دلیل مشکلات متعدد مالی حسابرسی مشروط بود، حسابرسی فدراسیون برای اولین بار در تاریخ هندبال مطلوب شد.

وی افزود: حامیان مالی نیز به فضای هندبال وارد شدند و سال گذشته سه برابر تعهد خود آورده داشتیم. تنها یک پرونده باز حقوقی از یک آژانس بود که مربوط به گذشته بود و رای به نفع ما صادر شد. ۲۷ درصد بیشتر از بودجه مصوب و در کمیته هم بیش از بودجه مصوب خود دریافت کردیم که جا دارد از علی‌نژاد و صالحی‌امیری تشکر کنم. بدهی فدراسیون به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی پرداخت شد.

رئیس فدراسیون هندبال تاکید کرد: نقشه راه فدراسیون تدوین شده و کمک می‌کند برنامه‌ها را به نتیجه برسانیم. ۲۳ اردو در شرایط سخت کرونا داشتیم که هیئت‌های استانی کمک زیادی انجام دادند. در بحث سالن با پیگیری هیئت‌ها و حمایت فدراسیون مشکل سالن در اغلب شهرها حل شده است. همچنین مجوز احداث زمین ساحلی در چندین شهر صادر شد.

پاکدل در ادامه از رونمایی از سامانه ملی هندبال خبر داد و گفت: این سامانه بانک جامعه اماری هندبال خواهد بود. همچنین ثبت نام، صدور گواهینامه، کارت مربیگری و داوری و صدور کارت مسابقات و … را پوشش خواهد داد. سایت جدید فدراسیون بعد از ۱۵ سال و یک طراحی قدیمی، امروز به روز رسانی و سایت جدید رونمایی خواهد شد.

رئیس فدراسیون هندبال در ادامه افزود: وعده داده بودیم هفته گذشته در مورد سرمربی صحبت کنیم. از سال گذشته و یک سال و سه ماه پیگیر مربی خارجی هستیم و دنبال مربی با کیفیت بودیم. تعداد زیادی مربی درجه دو و سه معرفی‌شد ولی هدف ما مربیان بزرگ بود و مذاکرات زیادی انجام دادیم. آقای صدیقی کمک زیادی به ما کردند. پاندمی کرونا در این مسیر ما را ازار داد تا استخدام پیش رفتیم ولی این موضوع مانع از جمع بندی نهایی شد.

وی در ادامه توضیح داد که چرا فدراسیون با گزینه‌های مورد نظر خود برای هدایت تیم ملی به توافق نهایی نرسیده است. پاکدل گفت:دیوید دیویس کامارا، وی با باشگاهی قرار داد داشت و نخواست باشگاه هود را کنار بگذارد وی ماه گذشته مجارستان را ترک کرد دو هفته پیش دوباره مذاکره کردیم او گفت مربیان بزرگ اولویت خود را باشگاه های بزرگ قرار می دهند و منتفی شد. زلاتکو بابیچ گزینه دیگری بود. وی گفت قرار داد دو ساله با باشگاه دارد بعد از چند ماه گفت می توانم قراردادم را با باشگاه یک ساله کنم وی با باشگاهش مذاکره کرد و بعدا اعلام کرد باشگاهش قبول نکرده و حضورش منتفی شد.

پاکدل تاکید کرد: آرون کریستنسون ۸ ماه وقت ما را گرفت در نهایت عنوان کرد خانواده ام اجازه حضور در ایران نداده اند و سفرش به ایران منتفی شد. فرناندو باریتو کمک مربی اسپانیا و سرمربی بحرین و عربستان بود. با او حتی در عدد قرراداد تفاهم کردیم اما به دلیل پیک کرونا در ایران قبول نکرد. اسلاوکو تا اواخر گزینه ما بود. از برانکو (سرمربی سابق پرسپولیس) و چلنگر (مترجم برانکو) هم کمک گرفتیم. وی سرمربی کرواسی بود. او گفت به شرطی می آیم که همزمان سرمربی باشگاهم باشم و ۵ اردو در خارج از کشور برگزار می کنم اما این شرایط در موقعیتی که ما در ایران میزبان هستیم منطقی نبود.

وی تاکید کرد: ولادیمیر سولا، مدال طلای المپیک و جهان و سابقه زیاد مربیگری در کرواسی دارد و هنوز مذاکرات ادامه دارد. میشل بیگلر قرار بود سه شنبه گذشته وارد ایران شود. شنبه ۱۵ صفحه برنامه فرستاد ولی به فاصله ۱۰ ساعت به دلیل قرمز شدن وضعیت، امتناع کرد. خواهم گفت چه کسی در مسیر آمدن این مربی شیطنت کرد!

رئیس فدراسیون هندبال گفت: در راه استخدام مربی خارجی قصوری نداشتیم و تلاش کردیم. با دو مربی در حال مذاکره هستیم. زمان را از دست ندادیم.

وی تصریح کرد: ما در حال مذاکره با دو گزینه هستیم. با کمک کمیته فنی دستیاران ایرانی را مشخص می‌کنیم تا زمان را از دست ندهیم و اردوها را شروع کنیم. البته هنوز دیر نشده، تیم‌های ملی همچون قطر هم دو ماه به مسابقات اردوها را شروع می‌کنیم. اما به هر حال اردوها را با کادر ایرانی آغاز می‌کنیم تا با گزینه خارجی به توافق برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *