شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

کمبود بازی تدارکاتی مشکل اصلی/ هندبال ساحلی روند رو به جلو دارد

سید حسن افتخاری درگفتگو باخبرنگارمهر با اشاره به اینکه هشتمین اردوی تیم ملی هندبال ساحلی ایران از ۱۶ الی ۲۱ تیرماه و برای انتخاب بازیکنان برتر برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهرستان آستارا آغاز شده است، اظهارکرد: این اردوی پنج روزه و با همکاری هیئت هندبال گیلان و همچنین هئیت هندبال آستارا در حال برگزاری است.

وی افزود: در این اردو ۱۴ بازیکن حضور دارند و تمرینات بدنسازی آنها در باشگاه المپیک و تمرینات میدانی آنها در ساحل سفیر امید آستارا برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران با اشاره به برگزاری هشت اردوی پنج روزه از دی ماه سال گذشته در راستای تقویت تیم ملی هندبال ساحلی ایران، گفت: شرایط جسمی بازیکنان بسیار خوب است و تنها کمبود تیم برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای حضور قدرتمندانه در مسابقات جهانی کازان روسیه است که از اول مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

افتخاری به برگزاری اردوی تیم ملی هندبال ساحلی ایران در کشور عمان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با پیش بینی فدراسیون هندبال ایران چند روز زودتر به مسابقات فوق اعزام خواهیم شد تا در آنجا چند دیدار تدارکاتی برگزار شود.

وی ادامه داد: از ۱۴ بازیکن دعوت شده به اردو، ۱۰ نفر برای حضور در مسابقات جهانی هندبال ساحلی روسیه انتخاب می شوند.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران با اشاره به حضور این رشته در المپیک ۲۰۲۰، یادآورشد: مسابقات جهانی این رشته ورزشی هر دو سال یکبار برگزار می شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن ایران در بین سه تیم برتر آسیا، گفت: به همین دلیل تیم هندبال ساحلی ایران با قرار گرفتن در بین ۱۶ تیم جهانی موفق به کسب مجوز حضور در بازی های جهانی شد که این نشان دهنده رشد هندبال ساحلی ایران است.

افتخاری به تیم های همگروه ایران در مسابقات جهانی روسیه نیز اشاره کرد و ادامه داد: ایران در این رقابت ها با تیم های کرواسی، اروگوئه و آرژانتین هم گروه است و امیدواریم بتوانیم از گروه خود به مراحل بالاتر صعود کرده و شایستگی های هندبال ساحلی ایران را به همگان نشان دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *