یکشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

کسری۴ میلیاردی فدراسیون بسکتبال برای آماده‌سازی المپیکیِ تیم ملی


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون بسکتبال آماده سازی تیم ملی برای اعزام به بازی های المپیک ۲۰۲۰ را در دستور کار قرار داده است.

اردوی آماده سازی این تیم از سه هفته پیش در تهران و در تالار بسکتبال آزادی آغاز شده است. ملی پوشان بسکتبال تا پیش از اعزام به محل برگزاری بازی های المپیک در توکیو علاوه بر مرحله پایانی انتخابی کاپ آسیا (اردن) قرار است دو اعزام آسیایی و اروپایی به ژاپن واسپانیا داشته باشند تا برگزارکننده دیدارهای تدارکاتی در این دو کشور باشند.

به گفته رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال هزینه این اعزام ها و درکل آماده سازی تیم ملی برای المپیک بیش از ۸ میلیارد تومان برآورده شده است اما این فدراسیون آن را به طور کامل در اختیار ندارد.

وی در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: فدراسیون بسکتبال تقریبا نیمی از بودجه لازم برای آماده سازی تیم ملی را کم دارد. بخشی از بودجه موردنظر مربوط به بلیت هواپیما می‌شود که باید هنگام رزرو پرداخت شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: البته کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حمایت لازم و به موقع را از رشته های مختلف از جمله بسکتبال داشته اند اما به هر حال نرخ بالای ارز و هزینه ها، بودجه سنگینی را برای تدارکات تیم ها ایجاد می کند.

طباطبایی گفت: فدراسیون بسکتبال از منابع درآمدی خود هزینه لازم برای آماده سازی تیم ملی را تامین می کند اما امید می رود بتوانیم از کمک دولت، مجلس و … هم برخوردار شویم در غیر اینصورت قطعا در تامین هزینه ها با چالش مواجه می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *