جمعه , ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

ژاپن ۲ – ایران صفر/ شکست شاگردان «الکنو» در دومین ست


به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در بخش مردان امروز (جمعه) به میزبانی ایتالیا آغاز شد. تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ در حالی مقابل تیم ملی ژاپن صف آرایی کرد که کاپیتان سعید معروف به دلیل سرماخوردگی این دیدار را از دست داد.

ولادیمیر آلکنو، علی شفیعی، سرعتی زن تیم ملی را در لیست ۱۴ نفره جایگزین سعید معروف کرد. تیم ملی والیبال ایران با دو پاسور در مسابقات شرکت کرده است و با سرماخوردگی معروف، محمدطاهر وادی تنها پاسور ایران در این بازی است.

محمد موسوی، میلاد عبادی پور، محمد طاهر وادی، علی اصغر مجرد، امیر غفور، محمدرضا حضرت پور یاران شروع کننده بازی برای تیم ملی ایران بودند.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود ژاپن

ایران امتیاز نخست بازی را به دست آورد اما در ادامه ژاپنی‌ها پس از جبران امتیاز از دست رفته دو اختلاف امتیاز ایجاد کردند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۶ پیروز نزد سرمربی خود رفتند. در ادامه ژاپن با ارائه بازی سرعتی و برتری در حمله موفق شد اختلاف امتیاز را بیش‌تر کند و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به سود شاگردان «یوئیجی ناکاگائیچی» همراه شد. در نهایت ژاپن با برتری در دفاع و حمله با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ این ست را به پایان برد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ژاپن

شاگردان ناکاگائیچی در ست دوم نیز هماهنگی بهتری نسبت به تیم ایران داشتند و با ارائه بازی منظم تر موفق شدند برتری خود را حفظ کند. تعویض صالحی و حضور فیاضی بازی را در امتیاز ۵ برابر کرد اما مجددا حریف پیش افتاد و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ژاپن همراه شد. در ادامه ملی پوشان ایران به هماهنگی بهتری رسیدند و در حمله با حریف برابر شدند. ایران با جبران امتیازهای از دست رفته بازی را در امتیاز ۱۵ برابر کرد و علی اصغر مجرد، سرعتی زن جوان تیم ملی امتیاز ۱۶ را برای ایران کسب کرد تا دومین استراحت فنی با برتری ایران همراه شود.

ملی پوشان کشورمان موفق شدند برتری در حمله، دفاع و دریافت را از خود کنند تا همچنان با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ تیم برتر زمین باشند. ژاپنی ها بار دیگر نبض حمله را در دست گرفتند تا بازی را از ایران بگیرند. با برتری ۲۳ بر ۲۱ حریف الکنو تقاضای تایم استراحت داد. در نهایت ژاپن ۲۵ بر ۲۲ پیروز ست دوم شد.

به گزارش “ورزش تایمز”، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل ۱۶ تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل مالی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم شود. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال ۲۰۱۹ از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب با شکست تیم‌های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

این گزارش در حال تکمیل است…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *