سه شنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۹

پیش‌بینی‌ها درست از آب در آمد/ داورزنی رئیس فدراسیون والیبال شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع انتخابات رئیس چهار سال آینده فدراسیون والیبال صبح امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی و شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در محل هتل المپیک برگزار شد و طی آن محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد. در رای گیری صورت گرفته از بین ۴۱ رای، محمدرضا داورزنی ۲۶ رای کسب کرد و بهنام محمودی هم ۱۵ رای را به خود اختصاص داد.

امیرحسین منظمی، محمود افشاردوست، احمد سعادتمند، محمدرضا رشیدی، محمدرضا داورزنی، بهنام محمودی و افشین داوری کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات بودند که البته افشین داوری در این مجمع غیبت کرد.

افشاردوست کنار رفت

محمود افشاردوست یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون به عنوان نخستین سخنران برنامه هایش را اعلام کرد اما در پایان زمان اختصاص داده شده به وی اعلام کرد به نفع محمدرضا داورزنی از حضور در انتخابات کناره گیری می کند. افشاردوست گفت: با توجه ‌به اعتقادی که‌ نسبت به توانایی بالای آقای داورزنی ‌دارم، به سود او از مجمع کناره گیری می‌کنم. ضمن اینکه توانایی آقای داورزنی برای همه اهالی والیبال آشکار است.

داورزنی: احساس نیاز کردم که باید برگردم

محمدرضا داورزنی برای ارائه برنامه هایش کلیپی را از قبل تهیه کرده بود که طی آن دلایل بازگشتش به والیبال را بیان کرد. وی در بخشی از صحبت هایش گفت: ۱۲ سال به عنوان رئیس فدراسیون فعالیت کردم و سه سالی بنا بر حضور در وزارت ورزش در والیبال غیبت داشتم اما احساس کردم که می توانم دوباره به این رشته برگردم. الان زمان این نیست که به گذشته برگردیم و بررسی کنیم که چرا آمدم. مردم همه دنبال این مسائل نیستند.

عهد می بندم جزو چهار تیم برتر دنیا شویم

وی در بخشی از صحبت های خود گفت: اگر موفقیتی در این سالها حاصل شده با کمک اعضای مجمع بوده. بازهم اگر بخواهیم آینده بهتری برای والیبال بسازیم به کمک شما نیاز داریم. همانطور که قبلا قهرمانی در آسیا برای ایران آرزو بود امروز ۲۹ آبان با شما عهد می بندم که والیبال ایران جزو چهار تیم برتر دنیا قرار گیرد.

تذکر دبیر مجمع به رشیدی

محمدرضا رشیدی یکی دیگر از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال در صحبت های خود داورزنی را خطاب قرار داد و گفت: به بیان خود ایشان آقای داورزنی ۱۲ سال در والیبال حضور داشته اند و هر چه در توان داشته اند برای والیبال گذاشته اند.

در میان صحبت های وی فتاحی دبیر مجمع ورود کرد و به وی تذکر داد که تنها به ارائه برنامه هایشان بپردازد و از اظهار نظر در مورد سایر کاندیداها خودداری کند که رشیدی در پاسخ به وی گفت: این همه جزو آینده والیبال است. یعنی مجموعه والیبال اینقدر قحط الرجال است که یک نفر بخواهد دوباره برگردد و به آن کمک کند.

وی دوباره از فتاحی تذکر گرفت اما به صحبت هایش ادامه داد و گفت: مشخص است که ما نمی توانیم حرف هایمان را در این مجمع بزنیم. کسانی که قبلا در بخش نظارتی و قضایی جواب داده اند معلوم است که مسائل مبهمی در مورد آنها وجود داشته است. 

کناره‌گیری سعادتمند به سود داورزنی

احمد سعادتمند رئیس مرکز استعدادیابی وزارت ورزش و یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال هم مثل افشاردوست به سود محمدرضا داورزنی از حضور در رای گیری انتخابات کناره گیری کرد.

محمودی: والیبال هنوز به حقش نرسیده است

بهنام محمودی یکی دیگر از نامزدهای ریاست انتخابات فدراسیون والیبال در صحبت های خود گفت: برخی مسائلی رخ داد که نمی خواهم به آن بپردازم. اما امیدوارم قائل به فرد نباشیم. هنوز سازمان ها و وزارت ورزش نتوانسته اند جوانانی را تربیت کنند که بعد از رفتن مسئولان از این نیروی جوان استفاده کنند. براساس فرمایشات رهبری باید به جوانان فرصت حضور در مدیریت را دارد. 

وی ادامه داد: گلایه من از داورزنی این است که در زمان حضورش در نسل گذشته والیبال حمایت نکرد. والیبال هنوز به حقش نرسیده است. ما از نظر محبوبیت و طرفدار با فوتبال برابری می کنیم. درخواست من این است که مانند فوتبال در بودجه عمرانی ما را هم در نظر بگیرند و هم برای والیبال کمپ بزنند. هدف دوستان قرار گرفتن روی سکوی ۲۰۲۰ بود ولی همچنان نتوانستیم مجوز حضور در المپیک را کسب کنیم. وارد حاشیه نمی شوم. چون اگر آب گل آلود شود همه آسیب می بینند. چرا باید کنار بکشم. آمده ام تا بمانم. هیات رئیسه نباید بله قربان گو باشد. اگر من رای بیاورم حتما از ظرفیت داورزنی و یزدانی خرم استفاده می کنم. 

منظمی انصراف داد

امیرحسین منظمی یکی دیگر از کاندیداهای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال با بیان اینکه پنج دقیقه از وقتش را به بهنام محمودی داد تا صحبت های مهمی را مطرح کند، از حضور در رای گیری انصراف داد.

رقابت ریاست به سه نفر رسید

برای حضور در رای گیری از بین ۷ کاندیدای تایید صلاحیت شده، افشین داوری به مجمع نیامد، محمود افشاردوست، احمد سعادتمند و امیرحسین منظمی هم انصراف دادند تا رای گیری بین محمدرضا داورزنی، بهنام محمودی و محمدرضا رشیدی انجام شود.

داورزنی رئیس شد

در بین اعضای مجمع سه سرپرست استان های قزوین، کرمانشاه و خراسان شمالی حق رای نداشتند و ۴۱ نفر حق رای داشتند تا از بین سه کاندیدای ریاست یکی را انتخاب کنند. در پایان رای گیری محمدرضا داورزنی با ۲۶ رای به عنوان رئیس انتخاب شد و بهنام محمودی هم ۱۵ رای کسب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *