چهارشنبه , ۷ اسفند ۱۳۹۸

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل برزیل در ست نخست


به گزارش “ورزش تایمز”، در پنجمین روز رقابت‌های جام جهانی والیبال تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۸:۳۰ مقابل برزیل، تیم صدرنشین و بدون شکست مسابقات قرار گرفت.

ایگور کولاکوویچ در این بازی نیز با ترکیب تقریبا جوان مسعود غلامی، پوریا یلی، امیر حسین اسفندیار، جواد کریمی، علی شفیعی، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.

* ست نخست؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران
برزیل شروع خوبی در آغاز ست داشت و با نتیجه ۳ بر یک از ایران پیش افتاد اما شاگردان جوان کولاکوویچ با کسب دو امتیاز متوالی بازی را در امتیاز ۳ برابر کردند. در ادامه دو تیم برابر پیش رفتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود برزیل همراه شد. در شروع بازی برزیل دو اختلاف امتیاز ایجاد کرد که آبشار زیبا و دفاع خوب غلامی کار را بار دیگر به تساوی کشاند.

عملکرد عالی پوریا فیاضی ایران را پیش انداخت تا ملی پوشان با نتیجه ۱۳بر ۱۱ تیم برتر زمین باشند. ایران در حمله و دفاع عملکرد بهتری نسبت به برزیل داشت. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود تیم ملی همراه شد. در ادامه شاگردان کولاکویچ برتری خود را حفظ کردند و ۳ اختلاف امتیاز ایجاد کردند تا با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ از حریف قدرتمند خود پیش ماندند و سرمربی برزیل تقاضای تایم استراحت دهد.

پس از وقفه ایجاد شده برزیلی ها دو امتیاز متوالی کسب کردند. بازی یک بار دیگر در امتیاز ۲۱ برابر شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. این رقابت نزدیک در امتیاز ۲۴ هم ادامه داشت اما در نهایت این ست با برتری ۲۷ بر ۲۵ ایران به پایان رسید.

به گزارش “ورزش تایمز”، سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی به میزبانی ژاپن هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *