جمعه , ۲۰ تیر ۱۳۹۹

پیروزی تیم ملی والیبال ایران در ست نخست مقابل ایتالیا


به گزارش “ورزش تایمز”، چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی والیبال از ۹ شهریورماه با حضور ۱۲ تیم و به میزبانی ژاپن آغاز شد. تیم ملی والیبال ایران در روز دهم مسابقات امروز دوشنبه از ساعت ۹:۳۰ مقابل تیم ایتالیا قرار گرفت.

* ست نخست؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران
ایگور کولاکوویچ در این دیدار تیم ایران را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، امیر غفور، علی اصغر مجرد، علی شفیعی، امیر حسین اسفندیار و محمدرضا موذن روانه زمین کرد. ایتالیا در ابتدای بازی با نمایش بهتر در حمله تیم برتر زمین شد و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز پشت سر گذاشت. با شروع مجدد بازی، سرویس‌های بدون نقص سعید معروف اختلاف امتیاز را جبران کرد و بازی برابر ۸ شد. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۰ پیش رفت تا علی شفیعی با یک امتیاز سرویس و دفاع ایران بازی را  ۱۲ بر ۱۰ به سود ملی پوشان پیش انداخت و بلیجینی سرمربی ایتالیا تقاضای تایم استراحت داد. پس از این وقفه بازی بار دیگر برابر شد و دومین تایم استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۱۵ ایتالیا همراه شد. بازی برابر دو تیم تا امتیاز ۱۸ پیش رفت و اشتباه ملی پوشان باعث کسب دو امتیاز متوالی ایتالیا شد تا آنها ۲۰ بر ۱۸ تیم برتر زمین شوند . همین باعث شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. ایتالیا تا امتیاز ۲۲ دو امتیاز برتری اش را حفظ کرد و در نهایت این ست با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به سود ایران تمام شد.

به گزارش “ورزش تایمز”،  روسیه با ۶ قهرمانی به همراه برزیل و آمریکا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم‌های جام جهانی والیبال هستند. همچنین تیم‌های کوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر کدام یک قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *