شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر کانادا/دومین برد شاگردان الکنو


به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته دوم امروز (پنجشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ مقابل کانادا صف آرایی کرد. کانادا از حریفان ایران در مرحله گروهی المپیک توکیو است.

سعید معروف، محمد موسوی، صابر کاظمی، محمدرضا حضرت پور، میثم صالحی، میلاد عبادی پور و مسعود غلامی یاران شروع کننده الکنو مقابل کانادا بودند.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود کانادا

در شروع ست نخست دو تیم بازی برابری داشتند و ملی پوشان ایران نخستین تایم استراحت فنی را با برتری ۸ بر ۷ نزد سرمربی رفتند. بازی برابر دو تیم ادامه داشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری یک امتیازی ایران با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود ملی پوشان کشور همراه شد. با شروع ست سوم کانادایی‌ها در امتیاز ۱۹ پیش افتادند و موفق شدند ست سوم را با برتری ۲۵ بر ۲۲ پشت سر بگذارند.

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

در ست دوم نیز دو تیم در ابتدا مانند ست نخست بازی برابری داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ ایران همراه شد. در ادامه ملی پوشان ایران بازی را در امتیاز ۱۰ برابر کردند و سپس برتری برای ایران شد تا دومین تایم استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۱۵ شاگردان الکنو همراه شود. عملکرد خوب ایران در دفاع باعث شد تا برتری ایران حفظ و ست دوم با برتری ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران همراه شد تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

بازی برابر دو تیم در ابتدای ست سوم هم در جریان بود و نخستین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۸ بر ۷ ایران همراه شد. ایران اختلاف امتیاز را به عدد ۲ رساند تا دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۴ برای شاگردان الکنو همراه شود. پس از تایم استراحت فنی کانادایی‌ها با کسب سه امتیاز متوالی ۱۷ بر ۱۶ پیش افتادند اما عبادی پور بار دیگر کار را در امتیاز ۱۷ برابر کرد. در ادامه ایران با دفاع موسوی و آبشار بردیا سعادت بار دیگر در امتیاز ۲۲ بر ۱۹ تیم برتر زمین شد و ست سوم با برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران پایان یافت.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

تیم‌های ایران و کانادا در شروع ست چهارم همانند ست گذشته بازی برابر خود را داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ کانادا همراه شد. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۵ ملی پوشان ایران همراه شد. در نهایت ست چهارم نیز با برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران همراه شد تا روز خوب ایران در دفاع با برتری ۳ بر یک مقابل کانادا همراه شود.

صف آرایی تیم ملی والیبال فردا (جمعه) ساعت ۱۹ مقابل ایتالیا

به گزارش “ورزش تایمز”، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل ۱۶ تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل مالی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم شود. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال ۲۰۱۹ از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب با شکست تیم‌های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *