دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸

پیروزی ایران در ست دوم مقابل میزبان

به گزارش “ورزش تایمز”، در مرحله فینال رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز یکشنبه مقابل تیم ملی چین، میزبان مسابقات صف آرایی کرد. برنده این دیدار جواز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهد کرد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و علی شفیعی را راهی زمین کرد.

اعضای تیم ملی والیبال برای ادای احترام به جانباختگان حادثه هواپیمایی با مچ بند مشکلی وارد زمین شدند.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران

تیم ملی والیبال شروع قدرتمندی در آغاز ست نخست داشت و موفق شد با عملکرد خوب در سرویس، دفاع و حمله نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۳ پیروز نزد سرمربی رود. ملی پوشان والیبال با ایجاد اختلاف امتیاز عالی اجازه خود نمایی را از چینی ها گرفتند و دومین تایم استراحت فنی را نیز ۱۶ بر ۶ با پیروزی پشت سر گذاشتند. تیم ایران در ست نخست کار سختی مقابل چین نداشت و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۴به برتری دست یابد.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

شاگردان ایگور کولاکوویچ در ابتدای ست دوم نیز شروع خوبی داشتند و با نتیجه ۵ بر یک پیش بودند اما در ادامه چینی‌ها با زدن چند اسپک اختلاف امتیاز را جبران کردند تا بازی برابر ۵ شود. در ادامه تیم ملی بار دیگر کنترل بازی را در دست گرفت و با نتیجه ۸ بر ۵ نخستین تایم استراحت فنی را با پیروزی پشت سر گذاشت. چین یک بار دیگر سعی در جبران اختلاف امتیاز ایجاد شده داشت و موفق نیز شد با دفاع بازیکنانش اختلاف را کاهش دهد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود تیم ملی همراه شود. دفاع های دیدنی شفیعی مانع پیشتازی چین شد تا ایران ۲۲ بر ۱۹ همچنان پیش بیافتد. در نهایت تیم ملی ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان رساند.

پیروزی ایران در ست دوم مقابل میزبان

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *