شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پیروزی ایران برابر روسیه در ست سوم/ «یلی» بازی را برگرداند


به گزارش “ورزش تایمز”، چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی والیبال از امروز سه‌شنبه ۹ مهرماه با حضور تیم‌های ایران، روسیه، مصر، کانادا، استرالیا، برزیل، آمریکا، تونس، آرژانتین، ژاپن، ایتالیا و لهستان به میزبانی ژاپن آغاز شد. تیم ملی والیبال ایران در نخستین گام رقابت‌ها از ساعت ۸:۳۰ مقابل تیم روسیه، پرافتخارترین تیم جام صف آرایی کرد. آخرین مصاف دو تیم مربوط به مرحله نخست انتخابی المپیک است که روسیه با شکست ایران جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد.

ایگور کولاکوویچ بازی را  با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، علی شفیعی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود روسیه 

نخستین امتیاز در این ست با برخورد توپ سرویس روس ها به تور برای ایران ثبت شد و با امتیاز سرویس علی شفیعی ایران با نتیجه ۲ بر صفر پیش بود. در ادامه دو تیم تا امتیاز ۵ برابر پیش رفتند اما در نهایت شاگردان ایگور موفق شدند با دفاع قائمی و امتیاز سرویس مجرد نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز پشت سر گذاشتند. ایران برتری خود را تا امتیاز ۱۰ حفظ کرد و در ادامه روس‌ها با کسب سه امتیاز متوالی ۱۲ بر ۱۰ از ایران پیش افتادند تا سرمربی تیم ملی تقاضای تایم استراحت دهد که تاثیری نداشت و ایران دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ مغلوب نزد کولاکوویچ رفت. با شروع مجدد بازی روس‌ها برتری خود را تا امتیاز ۲۰ حفظ کردند اما بار دیگر ملی پوشان ایران کار را در امتیاز ۲۰ به تساوی کشاندند. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۱ به سود روسیه به پایان رسید.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود روسیه

نخستین امتیاز در  ست دوم  با دفاع میلاد عبادی پور برای ایران به ثبت رسید. در این ست دو تیم بازی برابری تا امتیاز ۵ داشتند و  در ادامه شاگردان ساملوو عملکرد بهتری داشتند و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۶ پیروز پشت سر گذاشتند. روس‌ها برتری خود را تا امتیاز ۱۰ حفظ کردند و درخشش قائمی و شفیعی بار دیگر بازی را در امتیاز ۱۰ برابر کرد. پس از کسب ۴ امتیاز متوالی روس‌ها در حالی که تیم ملی ۱۵ بر ۱۲ عقب بود کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت داد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود شاگردان ساملوو همراه شد. روس‌ها در خط حمله و دفاع عملکرد بهتری داشتند و ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز پشت سر گذاشتند.

ست سوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران

نخستین امتیاز در این ست برای روس‌ها ثبت شد. روسیه در این ست از امتیاز ۲ برتری خود را حفظ کرد و  در نخستین تایم استراجت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز پشت سر گذاشتند. دفاع و حمله برگ برنده روس‌ها بود تا با عملکرد خوب در این دو بخش برتری خود را حفظ و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به سود خود پشت سربگذارند. در حالی که ایران ۴ امتیاز عقب بود با آمدن پوریا یلی به زمین بازی به نفع تیم ملی تغییر کرد و درخشش فرهاد قائمی، شفیعی و مجرد یک بار دیگر بازی را در امتیاز ۱۸ برابر کرد تا ساملوو تقاضای تایم استراحت دهد. عبادی پور ایران را در امتیاز ۲۱ پیش انداخت. 

در ادامه دو تیم رقابت نزدیک و پایاپایی را داشتند و تا امتیاز ۲۴ مساوی رفتند اما در نهایت ایران ۲۶ بر ۲۴ توانست ست سوم را به سود خود خاتمه دهد.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *