دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان مرحله گروهی رقابتها/ نفت با الشرطه عراق رقابت می کند


به گزارش “ورزش تایمز”، بیستمین دوره رقابتهای هندبال جام باشگاه های آسیا در بخش مردان با حضور ۹ تیم از ۲۹ آبان ماه در هندوستان آغاز شده است. یکشنبه شب با برگزاری آخرین دیدارهای مرحله گروهی جدول رده بندی تیم ها مشخص و چهره تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص شد. 

تیم هندبال نفت و گاز گچساران که در گروه اول این رقابتها قرار داشت بدون کسب امتیاز و بردی در رده چهارم قرار گرفت و از جدول صعود نکرد. در این گروه تیم الدحیل قطر اول، شارجه امارات و مسقط عمان نیز دوم و سوم شدند. 

تیم نفت و گاز گچساران در ادامه مسابقات باید برای کسب مقام پجم تا هشتم به مصاف رقبای آسیایی برود. تیم چهارم گروه اول با تیم سوم گروه دوم مسابقه می دهد به این ترتیب تیم نفت باید به مصاف تیم الشرطه عراقی برود که در گروه خود صاحب ۵ امتیاز شده بود. برنده این دیدار برای کسب مقام پنجم و ششمی و بازنده نیز برای دریافت عنوان هفتم و هشتمی یک مسابقه دیگر پیش رو خواهند داشت. تیم نفت در دوره قبل این بازیها در رده چهارم آسیا ایستاده بود. 

گروه بندی تیم ها در دور مقدماتی به این ترتیب است : 

گروه A:

۱- الدحیل قطر با ۵ امتیاز ، ۲- شارجه امارات با ۴ امتیاز ، ۳- مسقط عمان با ۳ امتیاز، نفت و گاز گچساران بدون امتیاز 

گروه B: 

۱- النجم بحرین با ۸ امتیاز و بدون باخت، ۲- الاهلی قطر با ۵ امتیاز ، ۳-االشرطه عراق با ۵ امتیاز، ۴- پاختاکور ازبکستان با یک امتیاز، ۵- باشگاهی از هند با یک امتیاز 

به این ترتیب چهار تیم الدحیل قطر، شارجه امارات، النجم بحرین و الاهلی قطر به مرحله نیمه نهایی این رقابتها راه یافتند. دو تیم قطری باید در این مرحله به مصاف هم بروند که برنده آنها به فینال مسابقات راه می یابد. دو تیم اماراتی و بحرینی نیز با هم دیگر رقابت خواهند کرد.  تیم اول این رقابتها جواز حضور در رقابتهای قهرمانی باشگاه های جهان را کسب خواهد کرد. 

تیم باشگاهی هندوستان که برای اولین بار در این رقابتها حاضر بود با توجه به جدول بازیها هیچ مسابقه ای پیش رو نداشته و در رده نهم قرار گرفت. 

بیستمین دوره مسابقات هندبال جام باشگاه های آسیا در بخش مردان در هندوستان پیگیری می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *