جمعه , ۲۱ تیر ۱۳۹۸

پاسخ مثبت فدراسیون بسکتبال به سه دعوت‎نامه اروپایی


به گزارش “ورزش تایمز”، روسیه و یونان که همچون ایران مجوز حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال را گرفته اند همراه با پرتغال، کشورهای اروپایی هستند که تیم ملی بسکتبال ایران را به حضور در تورنمنت‌های خود دعوت کرده اند.

تورنمنت‌های بین المللی پیش بینی شده توسط مدیران بسکتبال این کشورها، در فاصله‌های زمانی کوتاه نسبت به یکدیگر برگزار می‌شوند. پرتغالی‌ها طی روزهای ۴ تا ۶ مردادماه (۲۶ تا ۲۸ جولای) برگزار کننده تورنمنت خود هستند. تورنمنت روسیه ۱۱ تا ۱۳ مردادماه (۲ تا ۴ آگوست) برگزار می‌شود و یونان هم از ۱۷ تا ۲۱ مردادماه (۸ تا ۱۲ آگوست) میزبان یک تورنمنت بین المللی خواهد بود.

فدراسیون بسکتبال که در برنامه ریزی برای آماده سازی تیم ملی، پیگیرِ برگزاری هر چه بیشتر دیدارهای تدارکاتی است، به هر سه دعوت نامه پاسخ مثبت داده همانطور که برای حضور در تورنمنت پیک چین اعلام آمادگی شده است. این تورنمنت اول تا پنجم شهریورماه برگزار می‌شود.

البته قطعی شدن اعزام تیم ملی بسکتبال به این تورنمنت‌ها منوط به مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش است. این شورا طی هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد. قرار است بررسی برنامه‌های تیم ملی بسکتبال نیز در نشست پیش رو انجام شود.

به گزارش “ورزش تایمز”، اردن هم از جمله کشورهای حاضر در جام جهانی است که پیش از این رویداد میزبان یک تورنمنت بین المللی است. قرار است این تورنمنت با حضور تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی برگزار شود. از تیم ملی بسکتبال ایران هم برای شرکت در این تورنمنت دعوت شده اما هنوز کادر فنی و فدراسیون در رابطه با آن تصمیم گیری نهایی نداشته اند.

جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال طی روزهای ۹ تا ۲۴ شهریورماه با حضور ۳۲ تیم در چین برگزار می‌شود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده برای جام جهانی، تیم ملی بسکتبال در گروه C با تیم‌های اسپانیا، پوتوریکو و تونس برگزار می‌شود. گوانگژو میزبان دیدارهای این گروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *