جمعه , ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

والیبال نیاز به آرامش دارد و باید از بلاتکلیفی خارج شود


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، احمد ضیائی رئیس فدراسیون والیبال نیز باید از سمت خود کناره گیری کند. اما طبق اساسنامه فدراسیون جهانی والیبال، هرگونه عزل و برکناری ریاست فدراسیون خطر تعلیق را در پی خواهد داشت.

مصطفی کارخانه در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره خطر تعلیق موجود برای والیبال ایران گفت: خانواده بزرگ والیبال تا به امروز نشان داده است از هر فردی که سکان هدایت والیبال را در دست گرفته تمکین کرده و کوچکترین مشکلی نیز وجود نداشته است. حال مشکل موجود به خانواده والیبال ارتباطی ندارد و این سیاستی است که اعمال شده است.

وی افزود: مهمترین نکته در زمان حال این است که والیبال نیاز به آرامش دارد تا تفکرات، برنامه ریزی ها، اهداف و استراتژی خود را جلو ببرد و هرچه زودتر باید تکلیف این موضوع مشخص شود.

کارخانه تاکید کرد: اعتقاد من این است تمام اعضای خانواده والیبال از جمله مربیان، بازیکنان، سرپرستان، باشگاه ها، هیئت ها و غیره نشان داده اند که همیشه از رئیس فدراسیون تمکین کرده اند و مشکلی از این بابت وجود نداشته است. امیدوارم که در ادامه راه نیز مشکلات برطرف شود. در حقیقت این سیاست و تصمیم مجلس بوده است.

«خطر تعلیق در فدراسیون فوتبال نیز وجود داشت و مهدی تاج با استفاده از همین تبصره به ریاست خود ادامه خواهد داد. آیا این تبعیضی است بین دو رشته والیبال و فوتبال؟» کارخانه در پاسخ به این سئوال گفت: درست است. فوتبال توانسته از این امتیاز خود استفاده کند. نمی دانم باید در والیبال نیز پیگیر این موضوع باشند و تلاش کنند. من اهل سیاست نیستم و کاری نیز به مسائل سیاسی ندارم. اما مجدد تکرار می کنم که والیبال نیاز به آرامش دارم و باید هرچه زودتر از بلاتکلیفی بیرون بیاید. این بلاتکلیفی باعث می شود تا رئیس حال حاضر (ضیائی) نیز نتواند با انگیزه  به فعالیتهایش ادامه دهد. در هر صورت والیبال در سال آینده مسابقات مهمی از جمله انتخابی المپیک پیش رو دارد و باید هرچه زودتر تکلیف آن مشخص شود.

کارشناس والیبال درباره گروه بندی تیم ملی در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ نیز گفت: دو تیم کوبا و مکزیک در چند سال اخیر مقابل ایران شکست خورده اند. هرچند که نباید این دو تیم را دست کم بگیریم اما روسیه تیم قدرتمندی است. باید انرژی بیشتری برای این تیم کنار بگذاریم و بازی های تدارکاتی خوبی در نظر گرفته شود تا با یک برنامه ریزی و آماده سازی خوب در مهمترین و با اهمیت ترین رویداد پیش رو یعنی انتخابی المپیک نتیجه خوبی کسب کنیم. باید همه جوانب را در نظر بگیریم. محدودیت ها را کم کنیم، موانع را برداریم و آرامش را بر والیبال حاکم کنیم تا به نتیجه برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *