یکشنبه , ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

والیبالیست‌های جوان همه را به آینده امیدوار کردند


به گزارش “ورزش تایمز”، چهاردهمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی والیبال از روز سه‌شنبه ۹ مهرماه با حضور تیم‌های برزیل، آمریکا، ژاپن، لهستان، مصر، آرژانتین، روسیه، ایران، استرالیا، ایتالیا، کانادا و تونس به میزبانی ناگانو ژاپن آغاز شده است.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست رقابت‌ها از ۵ بازی خود  با ۲ پیروزی، ۳ شکست و ۶ امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت. در مرحله دوم مسابقات که به میزبانی هیروشیما برگزار می‌شود ملی پوشان والیبال ایران امروز چهارشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ مقابل تیم ملی آمریکا صف آرایی خواهند کرد. آمریکا از ۵ بازی خود با کسب ۴ پیروزی، یک شکست و ۱۳ امتیاز پس از برزیل در رده دوم جدول قرار دارد.

جبار قوچان نژاد در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره نتایج تیم ملی در جام جهانی والیبال گفت: پیش از آغاز مسابقات در رسانه بارها گفته‌ام اگر من بودم صرف نظر از نتیجه، رتبه و مقام از جوانان در این رقابت‌ها استفاده می‌کردم. اگر جواد کریمی جواب نمی‌داد از معروف استفاده می‌کردیم و همینطور سایر نفرات، این کار به چند دلیل مهم است. نخست اینکه جوانان در بازی‌های رسمی محک و شلاق خورده و برای بازی‌های مهم و حساس آب دیده می‌شوند، کاری که تیم های لهستان و روسیه در لیگ ملت‌ها انجام دادند. این مسابقات حکم چند ماه تمرین را برای بازیکنان دارد.

کارشناس والیبال ادامه داد: از طرف دیگر بازیکنان با تجربه از والیبال زدگی و مصدومیت دور می شدند. روح و جسم بازیکنان اصلی خسته است و جام جهانی فرصت خوبی برای ریکاوری آنها بود. اما به اجبار پس از شکست مقابل مصر به جوانان فرصت داده شد.

وی افزود: کولاکوویچ به دنبال نتیجه و رزومه است و به آسیب والیبال توجهی ندارد. بازی سختی مقابل آمریکا داریم اما جوانان چون چیزی برای از دست دادن ندارند بازی خوبی به نمایش خواهند گذاشت. این جوانان ما را به آینده امیدوارتر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *