دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۸

همه حریفان ایران در تورنمنت ویلیام جونز بازیکن خارجی دارند


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم «ب» بسکتبال ایران که برای دومین سال متوالی نماینده بسکتبال ایران در تورنمنت ویلیام جونز خواهد بود امروز چهارشنبه برای حضور در این تورنمنت عازم چین تایپه می شود.

محمدرضا بهرام زاد، سینا واحدی، درو درغوکاسیان، امیرحسین آذری، وحید دلیرزهان، متین آقاجان پور، محمد یوسف وند، مرتضی طاهری، محمد ترابی، سالار منجی، احسان دلیرزهان و جلال آقامیری ترکیب دوازده نفره تیم «ب» بسکتبال را تشکیل می دهند.

فرزاد کوهیان هدایت این بازیکنان را عهده دار است. وی با تاکید بر اینکه ترکیب نهایی تیم نتیجه اردوها و تمرینات مستمری است که طی ماه های گذشته برگزار و پیگیری شد، ابراز امیدواری کرد که تیم «ب» بسکتبال ایران همچون سال گذشته عملکردی قابل قبول در چین تایپه داشته باشد.

فرزاد کوهیان در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به تیم های شرکت کننده در تورنمنت ویلیام جونز گفت: کانادا، کره جنوبی، فیلیپین و ژاپن از جمله کشورهایی هستند که در این تورنمنت نماینده دارند. چین تاپیه هم به عنوان کشور میزبان با دو تیم در مسابقات شرکت می کند.

وی تصریح کرد: برخی از کشورها مانند فیلیپین و کانادا با تیم باشگاهی یا منتخب خود در تورنمنت حاضر می شوند اما ویلیام جونز تورنمنتی است که همیشه از کیفیت خوبی برخوردار بوده است. قطعاً امسال که جام جهانی در پیش است و خیلی از کشورها درگیر این رویداد بزرگ خواهند بود هم این تورنمنت در سطح کیفی بالایی برگزار می شود.

سرمربی تیم «ب» بسکتبال با یادآوری اینکه تیمش در چین تایپه برگزارکننده هشت دیدار خواهد بود، خاطرنشان کرد: به خاطر برگزاری روزانه و متوالی دیدارها قطعاً رقابت های فشرده ای خواهیم داشت. خوشبختانه بازیکنان از شرایط خوبی برخوردار هستند و قطعاً می توانند با این شرایط هم از توانایی خود استفاده لازم را داشته باشند. ما از مجموع بازیکنانی که از سطوح مختلف شناسایی شده بودند و در قالب اردوها و تمرینات متوالی زیر نظر گرفته شدند، به این ترکیب رسیدیم.

کوهیان با یادآوری اینکه تیم «ب» بسکتبال ایران سال گذشته در تورنمنت ویلیام جونز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد، گفت: ترکیب اعزامی به چین تایپه آمادگی لازم و مورد نیاز را دارد اما بخشی از نتیجه گیری به موقعیت و شرایط دیگر تیم ها بستگی دارد. تیمی مانند فیلیپین ۶ بازیکن آمریکایی در اختیار دارد و ۶ بازیکن دیگرش ملیت این کشور را دارند. در کل تا آنجا که می دانیم و کسب اطلاع کردیم همه تیم های حاضر در تورنمنت ویلیام جونز بازیکن خارجی دارند. ایران تنها تیمی است که با ترکیبی یکسان و بدون بازیکن تبعه در مسابقات شرکت می کند.

سرمربی تیم «ب» بسکتبال ابراز امیدواری کرد که با این شرایط هم تیمش بتواند همچون سال گذشته نتیجه ای در خور شان کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *