یکشنبه , 5 دسامبر 2021

هدف اهالی والیبال آماده سازی تیم ملی باشد/برد و باخت اهمیت ندارد

[ad_1]

محمدرضا تندروان در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره بسته‌های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای نحوه ادامه برگزاری لیگ برتر والیبال گفت: در دو بسته اول و دوم شرایط متفاوت نیست، طبق روش اول، مسابقات به روال عادی برگزار می‌شود و در روش دوم نیز فقط مرحله پلی آف به صورت متمرکز خواهد بود. تنها روش سوم کمی متفاوت است که فکر می‌کنم از ابتدا نیز با توجه به تعداد تیم‌های حاضر در رقابت‌ها و شرایط کرونا، منطقی‌تر بود که مسابقات در دو گروه برگزار می‌شد اما حال به این نتیجه رسیده‌اند که باید رقابت‌ها این گونه باشد.

سرمربی تیم والیبال سیرجان تأکید کرد: اگر قرار باشد دور برگشت مسابقات در دو گروه برگزار شود، دیگر ادامه دور رفت معنا ندارد و کاری بیهوده است، چرا که تیم‌ها باید برای هر سفر بیش از ۷۰ میلیون تومان هزینه کنند و بازی را انجام دهند که ممکن است در دور برگشت آن تیم در گروهشان نباشد. قطعاً از ۶ بازی که در دور برگشت قرار است برگزار شود، سه یا چهار بازی در جدول نخواهد بود، پس کاملاً بازی دور رفت بیهوده می‌شود. نمی‌شود که تیم هم هزینه کند، هم بازیکنانش را در شرایط کرونایی به خطر بیندازد.

وی ادامه داد: خیلی‌ها صحبت از رنکینگ می‌کنند. به عنوان تیم صدرنشین جدول می‌گوییم هر رنکینگ که می‌خواهند اعمال کنند، چرا که شرایط فرق نمی‌کند. ما نمی‌توانیم تمام بازی‌های دور رفت را انجام دهیم و در دور برگشت برخی از این بازی‌ها بیهوده شوند، چرا که ممکن است آن تیم‌ها در گروه ما حضور نداشته باشند.

تندروان در ادامه اظهار داشت: باید نظرات منطقی باشد. در وهله اول، مهم سلامت بازیکنان است. تمام تیم‌هایی که هزینه‌های میلیاردی داشته‌اند و تمرینات را به خوبی برگزار کرده‌اند، نمی‌توانند به راحتی حدود ۲۰ میلیارد را به جوی بریزند، چرا که یک تیم پایین جدولی ظرف یک هفته تشکیل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون باید تصمیم گیری درستی انجام دهد، در غیر این صورت هر تیمی ساز خودش را خواهد زد، گفت: در حال حاضر بحث ما فدراسیون نیست. در هیچ کجای دنیا نمی‌توانند تصمیم درستی بگیرند، چرا که کرونا وجود دارد و تصمیمات را تحت الشعاع قرار می‌دهد. ویروس طوری پیش روی می‌کند که نمی‌توان آن را پیش بینی کرد. حتی در شیوه متمرکز هم امکان ابتلا وجود دارد. باید تصمیمی گرفته شود که کمترین آسیب سلامتی به تیم‌ها بخورد. ما امسال فقط باید برای تیم ملی بازی کنیم و برد و باخت در اولویت دوم قرار گیرد. امسال سالی نیست که برد و باخت در اولویت باشد. اولویت نخست سلامتی است و اولویت دوم، برد و باخت‌ها.

تندروان در پاسخ به این سوال که شاید اسپانسرها با این دیدگاه موافق نباشند، چرا که هزینه کرده‌اند، گفت: چه هزینه‌ای؟ هر تیمی ممکن است مخالف باشد اما مهم این است که در جلسه راهکار داشته باشد و گرنه مخالف بقیه صحبت کردن راحت است. به عنوان تیم صدرنشین جدول می گویم که بهترین شرایط برای ما ادامه مسابقات لیگ است. ما بازی‌های خود را در ارومیه و آمل انجام داده‌ایم و در ادامه آنها باید به شهر ما سفر کنند اما باید به این فکر کنیم که سلامت بازیکنان در اولویت قرار گیرد، نه چیز دیگر.

سرمربی تیم والیبال سیرجان در پاسخ به این سوال که طبق پیشنهاد شما اگر بازی‌های دور رفت برگزار نشود چطور تیم‌ها را در دو گروه تقسیم بندی کنند، گفت: بسیار واضح است. اگر بازی سایپا و ورامین انجام شود دیگر چیزی در دور رفت باقی نمی‌ماند. هر رنکینگی که می‌خواهند اعمال کنند، فرقی به حال ما نمی‌کند. ممکن است در این میان چند تیم متضرر و چند تیم نفع ببرند. قطعاً تیم‌هایی نفع خواهند برد که شاید تا اینجا شرایط خوبی نداشته‌اند.

وی در پایان درباره شرایط تیمش گفت: تمرینات خود را انجام می‌دهیم. در تستی که دادیم نتایج همه منفی بود. در قرنطینه اردویی حضور داریم و تمرینات را ادامه می‌دهیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *