جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

هاشمی: کسب مدال رشته‌های تیمی در بازی‌های آسیایی با اهمیت است


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از سایت کمیته المپیک، در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به برخی مسائل مربوط به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، بر لزوم هماهنگی و برنامه ریزی مطلوب جهت حضور در این رقابتها تاکید و گفت: رئیس فدراسیون هندبال از مدیران خوشنام و زحمتکش ورزش کشور بوده و در واقع هندبال کشورمان در بسیاری از زمینه‌ها رشد و ارتقا خود را مدیون وی می‌داند و با توجه به اعزام هندبال به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و با شناختی که از آقای رحیمی داریم، شاهد حضور قدرتمندانه این تیم در اندونزی خواهیم بود.

وی افزود: مدال‌آوری رشته‌های تیمی برای ما در بازی‌های آسیایی از اهمیت بسزایی برخودار بوده و ارزشمند است و باعث ایجاد روحیه و انگیزه مضاعف در نتیجه گیری بین دیگر هم تیمی‌ها و ورزشکاران می‌شود.

در ادامه اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، ضمن اشاره به ۲ دوره گذشته بازی‌های آسیایی، گفت: در گوانگجو با ماچیک به مقام دوم رسیدیم که ثمره برنامه ریزی، انسجام تیمی و آرامش حاکم بر تیم ملی آن زمان بود.

وی ادامه داد: اما در بازی‌های اینچئون، چهارم شدیم که انسجام تیمی در نفرات اعزامی نبود، ولی در این دوره از بازی‌ها امید زیادی می‌رود تا حداقل در فینال بوده و حتی مدال طلا در هندبال کسب کنیم.

سپس اسلامیان مدیر واحد بین الملل کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به محل برگزاری رقابت‌های هندبال در حومه شهر جاکارتا، گفت: از هفته آینده طی نامه نگاری‌های صورت گرفته، لیست اولیه اسامی را باید دریافت کنیم.

علیرضا رحیمی: اکنون یکی از بهترین تیم‌های دوران هندبال را داریم

در ادامه علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال ضمن قدردانی از حمایت‌های کمیته ملی المپیک گفت: در این چند سالی که بنده در هندبال بودم همواره حمایت‌های کمیته المپیک شامل حال ما بوده و در مدت زمانی که حضور نداشتم نیز کمیته نگاهش نسبت به هندبال حمایت آمیز بود که جای تشکر دارد.

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان تصریح کرد: اکنون یکی از بهترین تیم‌های دوران هندبال را با هدایت «ماجک» داریم و هر ۱۲ لژیونر کشورمان اعلام آمادگی کردند با جان و دل برای تیم ملی بازی کنند .

وی ادامه داد: برای ایجاد همدلی و هم‌زبانی، آقای رجبی که در رده‌های سنی مختلف کاپیتان تیم ملی بودند و ارتباط خوبی با مربیان و بازیکنان داشتند را به عنوان دبیر انتخاب کردیم تا جامعه هندبال بتواند تعامل بهتری با فدراسیون داشته باشد و در اولین گام باید راهی رقابت‌های آسیایی کره جنوبی و کسب سهمیه جهانی شویم که برای این کار دو اردوی احتمالی در اسلونی و قطر خواهیم داشت.

رحیمی تاکید کرد: قول می‌دهم برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، بهترین تیم را اعزام کنیم و حتما بر روی سکو خواهیم رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *