سه شنبه , ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

نماینده ایران از صعود بازماند/ مصاف برای رده پنجم تا هشتم آسیا


به گزارش “ورزش تایمز”، بیستمین دوره رقابتهای هندبال  جام باشگاه های آسیا در بخش مردان از ۲۹ آبان ماه با حضور ۹ تیم در حیدرآباد هندوستان در جریان است. تیم هندبال نفت و گاز گچساران برای دومین سال متوالی به عنوان نماینده کشورمان در این رقابتها حاضر هست.

نفتی ها در دور مقدماتی در گروه اول این رقابتها با تیم های الدحیل قطر، شارجه امارات و مسقط عمان هم گروه بودند. نماینده ایران در چارچوب این مرحله ابتدا برابر تیم الدحیل قطر با نتیجه ۳۶ بر ۲۹ مغلوب شد. سپس برابر نماینده امارات ۳۸ بر ۳۳ شکست خورد و روز گذشته مقابل تیم مسقط عمان با نتیجه نزدیک ۲۵ بر ۲۴ متحمل سومین شکستش گردید.

به این ترتیب تیم نفت و گاز گچساران در گروه اول بدون امتیاز در رتبه آخر قرار گرفته است و با نگاهی به جدول بازیها تیم نفت از صعود به مرحله نیمه نهایی این رقابتها بازمانده است. دو تیم مسقط عمان و شارجه امارات فردا برابر یکدیگر قرار می گیرند تا تکلیف تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص شود. 

رده بندی گروه ها تا به امروز به این ترتیب است (مسابقات مرحله گروهی فردا یکشنبه پنجم آذرماه به پایان می رسد) : 

گروه  A:

۱- الدحیل قطر با ۵ امتیاز ، ۲- شارجه امارات با ۳ امتیاز و یک بازی کمتر ، ۳- مسقط عمان با ۲ امتیاز و یک بازی کمتر، ۴- نفت و گازگچساران بدون امتیاز 

گروه B:

۱- النجم بحرین با ۸ امتیاز، ۲- الشرطه عراق با ۳ امتیاز و یک بازی کمتر، ۳- الاهلی قطر با ۳ امتیاز و یک بازی کمتر، ۴- پاختاکور ازبکستان با یک امتیاز و یک بازی کمتر، ۵- نماینده هند با یک امتیاز و یک بازی کمتر 

به این ترتیب تیم هندبال نفت و گاز گچساران بدون امتیاز و داشتن شانس از راهیابی به مرحله نیمه هایی این رقابتها بازماند و باید منتظر باشد تا بازیهای دور مقدماتی گروهی به اتمام رسیده و حریفش در ادامه رقابتها برای رده بندی مشخص شود. نماینده ایران در ادامه مسابقات به مصاف تیم سوم گروه B خواهد رفت. نفتی ها برای کسب رتبه پنجم تا هشتم دو مسابقه پیش رو خواهند داشت. 

تیم هندبال نفت و گاز گچساران در حالی از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند که در نوزدهمین دوره این رقابتها در رده چهارم آسیا قرار گرفت و با خوش شانسی به عنوان اولین تیم ایرانی جواز حضور در مسابقات باشگاه های جهان را کسب کرد. 

بیستمین دوره رقابتهای هندبال جام باشگاه های آسیا در بخش مردان با حضور ۹ تیم از ۲۹ آبان ماه در هندوستان در جریان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *