سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

نارضایتی سرمربی تیم ملی تنیس‌روی‎میز از عملکرد عالمیان درکاپ آسیا


به گزارش “ورزش تایمز”، نیما عالمیان و مهشید اشتری نمایندگان تنیس روی میز ایران در مسابقات ۲۰۱۹ کاپ آسیا بودند. این رقابت‌ها طی روزهای گذشته در یوکوهامای ژاپن برگزار شد و هر یک از نمایندگان کشورمان با مجموع دو برد و یک باخت در مرحله مقدماتی از صعود بازماندند و در نهایت هم جایگاه مشترک یازدهمی را از آن خود کردند.

این اولین حضور مهشید اشتری در کاپ آسیا بود اما نیما عالمیان تجربه شرکت در این رقابت‌ها را داشت. وی سال گذشته هم نماینده ایران در کاپ آسیا بود و موفق به کسب عنوان هفتم این رقابت‌ها شد در حالی که در مسابقات امسال سقوط چهار پله‌ای داشت و یازدهم مشترک شد. همین مسئله نارضایتی سرمربی تیم ملی را از عملکرد وی موجب شده است.

جمیل لطف الله نسبی در گفتگو با “ورزش تایمز” در مورد عملکرد پینگ پنگ بازان اعزامی ایران به کاپ آسیا توضیح داد و گفت: مهشید اشتری اگرچه نتوانست از مرحله مقدماتی صعود کند اما عملکرد قابل قبولی داشت به خصوص که توانست بازیکنی هندی با رنکینگ ۵۲ جهان را شکست داد. در این بازی اشتری با نتیجه ۲ بر صفر عقب بود اما در نهایت به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت. در ادامه هم اشتری نماینده قطر را شکست داد اما در دیدار سرگروهی مقابل حریف سنگاپوری باخت و از صعود بازماند.

وی تصریح کرد: نیما عالمیان اما اصلاً در این مسابقات خوب ظاهر نشد. اولین برد او به واسطه غیبت حریف به دست آمد و همین مسئله به ضرر هم تمام شد چرا که نیما بدون بازی رسمی دومین دیدار خود را برابر حریف تایلندی برگزار و نتیجه را هم واگذار کرد. این در حالی بود که نیما در بازی‌های آسیایی مقابل همین پینگ پنگ باز تایلندی در یک رقابت نزدیک صاحب برتری ۳ بر ۲ شده بود اما این بار ۳ بر یک متحمل شکست شد. نیما در سومین بازی هم قطر را برد اما به خاطر دوم شدن در گروه نتوانست صعود کرد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز تاکید کرد: در کل نیما عالمیان در شرایط همیشگی قرار نداشت و جنگنده ظاهر نشد. نیما سال گذشته در کاپ آسیا هفتم شده بود اما امسال چهار پله سقوط کرد. قطعاً عملکرد وی روی رنکینگ جهانی اش تأثیر خواهد داشت. قسمت بدتر ماجرا هم این است که ما مسابقات جهانی را در پیش داریم و در این رقابت‌ها هم رنکینگ بازیکنان در موقعیت آنها تأثیرگذار است.

وی در مورد چرایی این موضوع و اینکه «دلیل افت نیما عالمیان چه مسئله‌ای بوده است؟»، گفت: اختلاف ساعت ایران و ژاپن چهار ساعت و نیم است اما فقط یک روز زودتر به محل مسابقات در یوکوهاما رفتیم. البته این شرایط برای مهشید اشتری هم وجود داشت اما روی نیما تأثیر بیشتری گذاشته بود ضمن اینکه وی (نیما) بعد از حضور در مسابقات عمان و قطر هیچ تمرینی نداشت و همین مسئله افت عملکرد او را موجب شد.

لطف الله نسبی ابراز امیدواری کرد که نیما عالمیان و دیگر پینگ پنگ بازان ایران بتوانند در مسابقات قهرمانی جهان عملکرد خوبی داشته باشند. وی با یادآوری اینکه رقابت‌های امسال در بخش انفرادی و دوبل برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در دوره پیشین مسابقات جهانی نوشاد و نیما عالمیان در جدول ۶۴ نفره حذف شدند. اینکه این بار بتوانند یک مرحله بالاتر بروند و حداقل در جدول ۳۲ نفره حذف شوند خیلی مشکل است اما بعید هم نیست. به هر حال آنها سال گذشته که در مسابقات جهانی آلمان شرکت کردند رنکینگ حدود ۱۰۰ داشتند اما الان حدود ۶۰ هستند. این نشان از پیشرفت آنها دارد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در پایان گفت: امیدوار هستیم در مسابقات جهانی مجارستان بازیکنان بتوانند نسبت به همیشه دیدارهای بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *