سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹

میزبانی متمرکز تهران به سود همه است/شیوه فعلی لیگ والیبال سخت است


به گزارش “ورزش تایمز”، با اعلام فدراسیون والیبال، به منظور قطع زنجیره شیوع کرونا و اینکه تیم‌ها بتوانند با آرامش خاطر بیش‌تر و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به تمرینات و رقابت‌های خود ادامه دهند، لیگ برتر به مدت دو هفته به تعویق افتاد و دیدارهای هفته هشتم، روز چهارشنبه هفتم آبان‌ماه برگزار می‌شود و دیگر مسابقات نیز بر اساس برنامه تدوین شده قبلی پیگیری خواهد شد.

مصطفی کارخانه در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره تعویق دو هفته‌ای مسابقات لیگ برتر والیبال گفت: تصمیم خوبی بود چرا که باید مانع از شیوع ویروس کرونا می‌شدند در غیر این صورت کل خانواده والیبال درگیر می‌شد. تیم‌ها و باشگاه‌ها باید کنترل بیش‌تری داشته باشند. تعداد کشته‌ها زیاد شده و باید زنجیره قطع شود.

سرمربی تیم والیبال سایپا ادامه داد: از فرصت داده شده استفاده کردیم تا تیم را به آمادگی لازم برسانیم. پس از چند روز استراحت از روز گذشته تمرینات را آغاز کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون برنامه‌ای برای نحوه ادامه برگزاری مسابقات به باشگاه‌ها ارائه داده است یا خیر؟ گفت: خیر برنامه‌ی پیشنهادی ارائه نشده است. قطعاً باید نظر باشگاه‌ها را جویا شوند چرا که باشگاه‌ها هزینه می‌کنند. امیدوارم هرچه سریع‌تر از ویروس کرونا خلاص شویم. تیم‌ها پروتکل‌های بهداشتی را بیش‌تر رعایت کنند. پیشگیری بهتر از درمان است.

کارخانه افزود: اگر بخواهیم مسابقات را به سلامت به پایان برسانیم باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی درباره نحوه برگزاری مسابقات به شیوه جاری گفت: شیوه‌ی بسیار سختی است. شیوه متمرکز در صورت میزبانی تهران خوب است. به هر حال تهران تعداد سالن‌های بیش‌تری دارد و صدها هتل وجود دارد. همزمان چند سالن می‌توانند میزبان برگزاری مسابقات باشند. تهران پایتخت است و کسی ذینفع نیست. ولی به هر حال هر شهرستانی میزبان شود ذی نفع است.

کارخانه در پایان گفت: امیدوارم هرچه سریع‌تر از ویروس کرونا راحت شویم. همه باید همکاری کنند و مسابقات باید برگزار شود اما نه به هر قیمتی و سلامت و جان بازیکنان باید در نظر گرفته شود. باشگاه‌ها باید هر دو هفته یک بار حتماً تست گیری انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *