جمعه , ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

میزبانی ایران در مسابقات بسکتبال سه به سه بین دانشگاهی جهانی


به گزارش “ورزش تایمز”، همه ساله فدراسیون جهانی ورزش های بین دانشگاهی که بهرام قدیمی ریاست آن را بر عهده دارد، برگزارکننده رقابت هایی است که همزمان در چند رشته برگزار می شود.

قرار است از سال آینده که این رقابت ها به میزبانی بلژیک برگزار می شود، رشته بسکتبال سه به سه مردان و زنان نیز به آن اضافه شود. این موضوع در نشست روز گذشته توسط فریده شجاعی نایب رئیس امور بانوان فدراسیون بسکتبال و در نشست مشترک با بهرام قدیمی رئیس فدراسیون جهانی ورزش های بین دانشگاهی مطرح شد که مورد استفبال و موافقت وی قرار گرفت. 

بدین ترتیب از سال آینده و برای نخستین بار، مسابقات ورزش های بین دانشگاهی جهان در رشته بسکتبال سه به سه و در هر دو بخش مردان و زنان برگزار خواهد شد. دوره آینده این رقابت ها اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در بلژیک برگزار می شود. 

در نشست روز گذشته همچنین مصوب شد که پیش از مسابقات بلژیک و با حمایت فدراسیون جهانی ورزش های بین دانشگاهی، یک دوره رقابت های بسکتبال سه به سه به میزبانی ایران برگزار می شود. بهمن ماه زمان پیشنهادی برای این رقابت ها است که همزمان در دو بخش مردان و زنان برگزار خواهد شد. 

فریده شجاعی در گفتگو با “ورزش تایمز” با اعلام این مطلب گفت: این پیشنهادی بود که آقای قدیمی در نشست روز گذشته با آن موافقت کرد. باید در نشست های مشترک دیگر این موضوع را پیگیری کنیم تا در مورد چگونگی برگزاری مسابقات و تیم های شرکت کننده در آن، به توافق و جمع بندی کامل برسیم. آنچه مسلم است این رقابت ها همزمان در هر دو بخش مردان و زنان و با همکاری فدراسیون جهانی ورزش های بین دانشگاهی برگزار می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *