سه شنبه , ۶ فروردین ۱۳۹۸

مونته‌پلیه پس از ۱۵ سال قهرمان هندبال باشگاه های اروپا شد


به گزارش “ورزش تایمز”، یکشنبه شب دو دیدار رده بندی و فینال (FINAL ۴) پنجاه و هشتمین دوره رقابتهای هندبال لیگ باشگاه های اروپا ( قهرمان قهرمانان اروپا –  در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸) به میزبانی کشور آلمان برگزار شد. 

در دیدار فینال دو تیم مونته پلیه و نانت فرانسه یک فینال دیدنی با یک نتیجه غیر منتظره را برگزار کردند. در این مسابقه حساس و نزدیک تیم مونته پلیه فرانسه توانست با نتیجه ۳۲ بر ۲۷ تیم نانت را از پیش رو بردارد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند. تصاحب عنوان قهرمانی توسط مونته پلیه در حالی صورت گرفت که این تیم آخرین بار در سال ۲۰۰۳ با کسب جام قهرمانی بر روی سکوی این دیدارها ایستاده بود و توانست طلسم ۱۵ ساله خود را بشکند. 

به گزارش سایت هندبال اروپا، به غیر از مربیگری خوب پاتریک کانایر که اولین مربی فرانسوی این تیم می باشد که توانسته مونته‌پلیه را تا سکوی قهرمانی ببرد، بازی خوب سه نفر وینسنت جرارد دروزاه بان تیم، سیریل دوموولین دفاع تیم و خط زن  تیم  فابرگاس بر کسب این عنوان تاثیر گذار بود.  دیگو سیمونت ستاره جوان این تیم نیز به عنوان بهترین بازیکن معرفی شد. 

در مسابقه رده بندی نیز تیم پاری‌سن ژرمن توانست با نتیجه ۲۹ بر ۲۸ تیم واردار مقدونیه ای را شکست دهد که سال گذشته قهرمان این رقابتها شده بود. تیم پاری‌سن ژرمن فرانسه بر سکوی سوم این رقابتها ایستاد. 

همین طور در پایان رقابتها، گنشیمر از پاریسن ژرمن فرانسه با ۹۲ گل اقای گل این مسابقات معرفی شد. آرپاد استربیک اسپانیایی عنوان بهترین دروازه بان را از آن خود کرد. 

به این ترتیب پرونده پنجاه و هشتمین دوره رقابتهای هندبال قهرمانان اروپا در بخش مردان با شناخت سه تیم اول که هر  سه از فرانسه بودند بسته شد. 

به گزارش “ورزش تایمز”، بازیکنان ایرانی شاخصی چون، الله کرم و سجاد استکی، سید علیرضا موسوی و .. همراه با تیم های باشگاهی اروپا در این دیدارها حاضر بودند. طبق وعده فدراسیون قرار است این بازیکنان پس از استراحت و تسویه حساب با باشگاه های خود از چند هفته آینده در اردوهای تیم ملی ایران حاضر شوند تا خود را برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا آماده کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *