چهارشنبه , ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

موافقت رئیس فدراسیون جهانی والیبال با اختصاص تجهیزات به ایران


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال و سعید درخشنده رئیس کمیته رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال در بدو ورود به لوزان، محل برگزاری اجلاس VNL در جلسه‌ای هماهنگ شده به ملاقات آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی والیبال رفت و نشستی دوستانه با یکدیگر داشتند. این نشست که با هماهنگی و همراهی درخشنده انجام شد خروجی و دستاوردهای بسیار مؤثری برای والیبال ایران داشت.

سرپرست فدراسیون والیبال ضمن معرفی و آشنایی با رئیس FIVB دقایقی را به گفت و گو در خصوص مسائل دوستانه پرداختند.

پیش از آغاز اجلاس VNL ایران تنها کشوری بود که به ملاقات خصوصی با آری گراسا می‌رفت. ۲ میزبانی ایران در هفته‌های سوم و چهارم VNL موضوعی بود که درباره آن بحث و تبادل نظر شد و رئیس فدراسیون جهانی در جریان روند آمادگی ایران برای برگزاری این رویداد قرار گرفت.

مسولان فدراسیون والیبال ایران در خلل این نشست از آری گراسا جهت حضور در ایران و تماشای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال دعوت به عمل آوردند که مورد استقبال رئیس FIVB قرار گرفت و قرار بر این شد تا ایران با ارسال نامه‌ای به صورت رسمی دعوت خود را اعلام کند.

در ادامه پیشنهاد میزبانی ایران برای رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۲۱ یک بار دیگر مطرح شد و این موضوع مدتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. رئیس فدراسیون جهانی والیبال ضمن رضایت از میزبانی‌های ایران در رقابت‌های بین المللی اعلام کرد ایران یکی از جدی ترین گزینه‌های میزبانی قهرمانی جوانان جهان خواهد بود و به صورت ضمنی موافقت خود را برای برگزاری این رقابت‌های به میزبانی ایران اعلام کرد.

موضوع بعدی این نشست تجهیزات و امکاناتی بود که توسط فدراسیون جهانی والیبال در اختیار کشورها قرار می‌گرفت. یک دست کامل کفپوش استاندارد و ۳ رنگ والیبال، یک ست کامل میله، تور و سکوی داوری با نشان تولید کننده رسمی فدراسیون جهانی مواردی که گراسا به صورت ضمنی موافقت خود را برای ارسال آنها به ایران اعلام کرد.

آری گراسا در پایان اظهار امیدواری کرد تا با میزبانی ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان از امکانات فدراسیون جهانی جهت برگزاری این رقابت‌ها بهره مند شود. رضایت فدراسیون جهانی والیبال از حضور بانوان در رقابت‌های بین المللی و استقبال پرشور ایرانی‌ها از دیدارهای والیبال، تاکید بر عملکرد مثبت ایرانی‌ها در عرصه امور اجرایی، برگزاری رویدادها، داوری و بهره مندی از نیروی انسانی کارآمد پایان بخش صحبت‌های رئیس فدراسیون جهانی والیبال در نشست با افشین داوری و سعید درخشنده بود.

سرپرست فدراسیون والیبال و مدیر کمیته رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال پس از این جلسه استراحتی در محل اسکان خود داشتند تا در نشست VNL حضور به عمل رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *