سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

مهران حاتمی: برای قهرمان کردن پتروشیمی یک فوت کوزه‎گری داشتم


مهران حاتمی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه قهرمانی پتروشیمی در مسابقات باشگاه های آسیا نتیجه تلاش بازیکنان بود، گفت: ۸ بازیکنی که پتروشیمی را تا پایان مسابقات همراهی کردند، هر یک به نحو احسنت وظیفه خود را در جریان بازی ها انجام دادند و کمک کردند تا تیم به مهمترین هدفی که داشت، دست یابد. 

وی در واکنش به این موضوع که «به نظر می رسد شرایط خاص پتروشیمی و کم بودن تعداد بازیکنان به نوعی انگیزه ها را برای نتیجه گیری بیشتر کرده بود»، گفت: صد در صد همینطور است. وقتی تعداد بازیکنان کم است، احساس خطر بیشتر می شود اما فراموش نشود که «یک مرد جنگی به از صد هزار سیاه لشگر» است. خوشحالم که ۸ بازیکن من به معنای واقعی مرد جنگی بودند . در برخی از پست ها بازیکن نداشتیم اما این ویژگی بازیکنانم کمک کرد تا اینگونه کمبودها عامل بازدارنده برای ما نباشد.

حاتمی با تأکید بر اینکه قهرمانی پتروشیمی در مسابقات باشگاه های آسیا نتیجه یک کارگروهی بود، در مورد اینکه «فوت کوزه گری که برای قهرمان کردن تیمی که ترکیب ناقصی در اختیار داشت، چه بود؟»، تصریح کرد: اعتمادی که من به بازیکنان جوان داشتم، اعتمادی که آنها به من داشتند در کنار اعتمادی که خود بازیکنان به یکدیگر داشتند، فوت کوزه گری بود که کمک کرد در مسابقات تایلند با وجود شرایط خاصی که داشتیم قهرمان شویم.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی افزود: از ابتدای تشکیل اردو و قبل از آن در مرحله انتخاب بازیکنان همواره تأکیدم بر آن بود که باید با اعتماد در کنار هم باشیم چون معتقدم تنها در این صورت می توان نتیجه گرفت. بازیکنان من از نظر فنی کاملا توانمند بودند و مهمتر از آن ویژگی های اخلاقی شان بود  طوری که حتی بازیکنانِ هم پست، به شدت یکدیگر را حمایت می کردند. این گونه بود که تیمی یک دست در اختیار داشتیم.

حاتمی در ادامه با بیان اینکه تمام تیم های شرکت کننده در مسابقات باشگاه های آسیا در شرایط ایده آلی قرار داشتند، گفت: این که تیمی بدون برنامه و آمادگی در این مسابقات شرکت کند دور از ذهن است. نمایندگان کره جنوبی و لبنان تنها تیم هایی بودند که یک بازیکن خارجی در اختیار داشتند سایر تیم ها مانند نمایندگان تایلند و چین تایپه حداقل دو بازیکن خارجی در ترکیب خود داشتند. نماینده فیلیپین از سه بازیکن آمریکایی در ترکیب خود استفاده می کرد و نماینده ژاپن هم دو بازیکن خارجی در ترکیب اصلی خود داشت و دو بازیکن هم روی نیمکت.

وی یادآور شد: در رقابت با این گونه تیم ها و در حالیکه ترکیب دوازه نفره ما کامل نبود، توانستیم با حمایت بیشتر و انگیزه دادن به بازیکنان قهرمان شویم. این کار بزرگی بود که بازیکنان ما انجام دادند و ارزش کار خود را با توجه به شرایطی که داشتند بیشتر کردند.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی در پاسخ به این پرسش که «با توجه به شرایطی که پیش از حضور در مسابقات باشگاه های آسیا با آن مواجه شدید و اینکه از طرف مجموعه پتروشیمی مورد حمایت کامل قرار نگرفتید، آیا همکاری با این تیم را ادامه می دهید؟»، گفت: بله؛ کماکان قرار است به عنوان سرمربی هدایت پتروشیمی را در لیگ برتر عهده دار باشم. به هر حال در آن شرایط این موضوع را آگاهانه پذیرفته و خوشبختانه توانستیم با وجود خیلی از کم و کاستی ها قهرمان هم شویم.از حالا هم به فکر لیگ برتر هستیم.

«واکنش مسئولان پتروشیمی بعد از قهرمانی در آسیا چه بود؟» حاتمی در پاسخ به این پرسش “ورزش تایمز” گفت: قاعدتاً از قهرمانی نماینده خود خیلی خوشحال هستم و بابت این موضوع مراتب تشکر و قدردانی خودم را هم اعلام کرده ام. قرار است در یک مراسم از بازیکنان تقدیر هم شود. به هر حال نام پتروشیمی در سطح آسیا به عنوان قهرمان مطرح شده و این برای آنها جای خرسندی دارد.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی همچنین در پاسخ به این پرسش که «مسئولان پتروشیمی از نوع برخورد خود و از اینکه حمایت لازم و کافی را از تیم اعزامی به تایلند نداشته اند، پشیمان نیستند؟»، تأکید کرد: نمی توانیم وقتی که مسئول نیستیم قضاوتی در مورد عملکرد آنها داشته باشیم آن هم در این وضعیت که شرایط اقتصادی خوب نیست و انجام خیلی از فعالیتها سخت است. به هر حال اگر پتروشیمی به مسابقات باشگاه های آسیا نمی رفت جریمه ۱۶۰ – ۱۵۰ هزار دلاری و دو سه سال محرومیت گریبان بسکتبال و این تیم را می گرفت. علت اصلی خود من برای این که مصمم به اعزام تیم بودم، این بود که از این بحران جلوگیری کنم. مسئولان هم وقتی از تبعات عدم حضور در مسابقات آگاه شدند، کمک های لازم را ارائه کردند اما باید بیشتر از همه از مسئولان فدراسیون تشکر کنم که با تهیه بلیت اولین و مهمترین قدم را برای همراهی برداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *