دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸

مسئولانی که از حق ورزشکاران می‌زنند از حقوق خودشان هم می‌گذرند؟


مهدی یزدان خواه در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره شرایطش بعد از بازی‌های آسیایی گفت: مشکل اصلی پس از بازگشت از جاکارتا قول‌هایی بود که مسئولان دادند اما هیچ کدام عملی نشد. حتی قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی از ملی پوشان قول مدال گرفتند و قرار بود اگر این اتفاق رخ ندهد واترپلو دیگر هیچ اعزامی نداشته باشد. خدا را شکر که موفق شدیم پس از ۴۴ سال با کم‌ترین امکانات به مدال برسیم.

ملی پوش واترپلو در ادامه تاکید کرد: قبل از اعزام هیچ اهمیتی به نبود پول ندادیم تا بتوانیم مدال بگیریم اما حالا پس از گذشت ۸ ماه از بازی‌ها هنوز خبری از پاداش‌ها نیست.

وی افزود: ما ورزشکاران همبرای گذراندن زندگی نیاز به پول داریم، مگر تفاوت ما با دیگران در چیست؟ وزیر ورزش از مشکلات می‌گوید؛ ما هم در همان مشکلات زندگی می‌کنیم.

یزدان خواه تاکید کرد: در حال حاضر در اردو هستیم اما نمی‌دانیم برای چه؟ از مسابقات کسب سهمیه صحبت می‌کنند ولی مشخص نیست که به مسابقات اعزام می شویم یا خیر؟ هیچ کدام از رؤسا گزارشی مبنی بر اعزام تیم نداده است. اگر برای مسابقات کسب سهمیه تمرین می‌کنیم باید اعلام کنند. باید هدف را زودتر مشخص کنند.

ملی پوشان واترپلو در ادامه به عدم پرداخت حقوق اشاره و گفت: جوان‌ترین عضو تیم ملی هستم. در کل تیم جوان است. باید در آمد ثابتی داشته باشیم تا بتوانیم زندگی کنیم. در اردوهای ملی هستیم اما حقوقی دریافت نمی‌کنیم. مگر می‌شود حدود ۱۰-۱۵ ساعت در روز در تمرینات ملی حضور داشته باشیم و پولی دریافت نکنیم. کل زندگی در اختیار تیم ملی هستیم و فرصت دیگری برای شغل نداریم، اینکه حقوق‌هایمان را پرداخت نکنند شرایط را سخت‌تر می‌کند. عدم پرداخت حقوق اساسی‌ترین مشکل ما است.

مهدی یزدان خواه در پایان گفت: مسئولانی که حرف از مشکلات اقتصادی می‌زنند و از حق و حقوق ورزشکاران می‌زنند آیا از حق خودشان هم می‌گذرند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *