دوشنبه , ۲۳ تیر ۱۳۹۹

مدافع عنوان قهرمانی به دومین برد رسید/ «کارخانه» در خانه مغلوب شد


به گزارش “ورزش تایمز”، هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر والیبال امروز یکشنبه با برگزاری پنج دیدار از ساعت ۱۷ پیگیری شد. در حساس ترین بازی هفته، دو تیم شهرداری ورامین و پیکان تهران در خانه والیبال تهران رو در روی هم قرار گرفتند.

این هفته چهار بازی پنج ست به طول انجامید و  تیم‌های شهرداری ورامین، سایپا تهران، شهرداری گنبد، سپاهان و خاتم اردکان از سد حریفان گذشتند. تیم‌های شهرداری ورامین، شهرداری گنبد، سپاهان و سایپا با دو پیروزی و بدون شکست هفته دوم را به پایان رساندند.

نتایج دیدارهای هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر والیبال

* فولاد سپاهان اصفهان۳ ـ کاله مازندران۲

* راهیاب ملل مریوان۲ ـ خاتم اردکان ۳

* پیکان تهران۲ ـ شهرداری ورامین۳ 

* شهرداری ارومیه۲ ـ سایپای تهران ۳

* فولاد سیرجان ایرانیان ۳ ـ شهروند اراک صفر – به دلیل عدم حضور تیم اراک این دیدار لغو و سیرجان پیروز اعلام شد.

* شهداب یزد  صفرـ شهرداری گنبد ۳

گزارش بازی های این هفته در ادامه می آید:

شهرداری ورامین  ۳ – پیکان تهران ۲

تیم والیبال شهرداری ورامین با ترکیب آرش تقوی، مهرداد بابایی، مسعود غلامی، مجتبی میرزاجانپور، جواد حسین آبادی، پرویز پزشکی، احسن الله شیرکوند و با هدایت محمد عمده غیاثی و تیم پیکان با ترکیب مهرداد شیبانی، رضا عابدینی، اسماعیل مسافر، مصطفی باقری، شایان شاهسوند، پوریا یلی، محمدرضا موذن و با هدایت محمد ترکاشوند رو در روی هم قرار گرفتند.

شهرداری ورامین مدافع عنوان قهرمانی در ست نخست مقابل تیم جوان پیکان شروع خوبی داشت و با ۵ اختلاف امتیاز نخستین تایم استراحت فنی را به سود خود به پایان برد. شاگردان غیاثی با درخشش میرزاجانپور نمایش خوبی در ست نخست داشتند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شدند. در ست دوم بازی، شاگردان جوان محمد ترکاشوند عملکرد بهتری به نمایش گذاشتند و از ابتدا نبض بازی را در دست گرفتند و موفق شدند از ابتدا تیم برتر زمین باشند و در نهایت ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود خود خاتمه دهند تا کار در ست شماری برابر شود.

بازی خوب پیکان در ست سوم ادامه داشت و این تیم نخستین تایم استراحت فنی را برتری ۸ بر ۶ پشت سر گذاشت و تا نتیجه ۲۰ بر ۱۸ تیم برتر زمین بود اما در ادامه ورامینی‌ها کار را در امتیاز ۲۰ برابر و در نهایت پیروز ست دوم شدند. در ست چهارم نیز در حالیکه ورامین پیش بود اما شاگردان ترکاشوند با کسب سه امتیاز متوالی کار را در امتیاز ۲۳ برابر و در نهایت با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ پیروز شدند تا ست پنجم تکلیف تیم برنده را مشخص کند. در ست پنجم ورامین پیروز شد تا مداقع عنوان قهرمانی به دومین پیروزی در فصل جاری دست یابد.

نتایج ست شماری

* ست نخست: ۲۵ بر ۲۰ به سود شهرداری ورامین

* ست دوم:  ۲۵ بر ۱۹ به سود پیکان تهران

* ست سوم:  ۲۵ بر ۲۳ به سود شهرداری ورامین

* ست چهارم: ۲۷ بر ۲۵ به سود پیکان

* ست پنجم: ۱۵ بر ۱۲ به سود شهرداری ورامین

شهرداری ارومیه ۲ – سایپا تهران ۳

در دیگر بازی حساس هفته نیز ارومیه میزبان دو تیم سایپا تهران و شهرداری ارومیه بود. مصطفی کارخانه که هدایت تیم شهرداری ارومیه را در اختیار دارد هفته نخست مسابقات مقابل تیم شهرداری گنبد متحمل شکست شده و این هفته هم محکوم به پیروزی مقابل تیم پرستاره سایپا بود. سایپا با برد سختی که هفته اول مقابل راه یاب کسب کرده بود راهی ارومیه شد و در سالن دورنالاریوواسی ارومیه در مقابل ۳ هزار هوادار این تیم کار سختی داشت.

سایپا در ست نخست مسابقه شکست سختی مقابل شهرداری ارومیه داشت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ مغلوب شد. نتیجه عجیب ۲۵ بر ۱۴ در ست دوم تکرار شد اما اینبار به سود تیم سایپا! شاگردان ناصر شهنازی در ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ پیروز و کار را در ست شماری به تساوی کشاندند. در ست سوم شاگردان کارخانه کنترل بازی را در دست گرفتند و یک بار دیگر در ست شماری پیش افتادند. بازی پرافت و خیز دو تیم ادامه و در ست چهارم یک بار دیگر نبض بازی در دست سایپا قرار گرفت تا این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ سود شاگردان شهنازی همراه شود و دو تیم برای پیروزی در این بازی در ست پنجم تلاش کنند. شاگردان کارخانه در ست پنجم مغلوب سایپا شدند تا این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود سایپا پایان یابد و دومین برد نارنجی پوشان با دومین شکست شهرداری ارومیه همراه شود.

نتایج ست شماری:

* ست نخست: ۲۵ بر ۱۴ به سود شهرداری ارومیه

* ست دوم: ۲۵ بر ۱۳ به سود سایپا

* ست سوم: ۲۵ بر ۲۰ به سود شهرداری ارومیه

* ست چهارم: ۲۵ بر ۱۸ به سود سایپا تهران

* ست پنجم: ۱۵ بر ۱۳ به سود سایپا

 فولاد مبارک سپاهان ۳ – کاله مازندران ۲

سپاهان که به تازگی وارد لیگ برتر شده است با در اختیار گرفتن رحمان محمدی راد، سرمربی فصل گذشته شهرداری ورامین، قهرمان دوره پیش در هفته نخست مسابقات شروع خوبی داشت و با نتیجه ۳ بر یک فولاد سیرجان را شکست داده بود. سپاهانی‌ها امروز در اصفهان میزبان شاگردان بهروز عطایی در کاله بودند. سپاهان در ست دوم موفق شد پیروز شود و با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ از سد کاله عبور کند. سپاهان در ست سوم نیز پیروز شد تا در ست شماری پیش بیافتد. کاله در ست چهارم فرصت پیروز را از سپاهان گرفت تا این ست پنجم تکلیف برنده این بازی را نیز مشخص کند. سپاهان در ست پنجم پیروز شد تا دومین برد خود را رقم بزند.

نتایج ست شماری

* ست نخست: ۲۵ بر ۱۹ به سود کاله

* ست دوم: ۲۵ بر ۲۳ به سود سپاهان

* ست سوم: ۲۸ بر ۲۶ به سود سپاهان

* ست چهارم: ۲۵ بر ۲۲  به سود کاله

* ست پنجم: ۱۵ بر ۱۱ به سود سپاهان

شهداب یزد صفر – شهرداری گنبد ۳

تیم والیبال شهرداری گنبد که هفته نخست مسابقات موفق شده بود تیم شهرداری ارومیه را شکست دهد امروز در یزد میهمان تیم تازه وارد شهداب یزد بود. یزدی‌ها که در هفته نخست به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کاله مازندارن شدند امروز با انگیزه و با حمایت هواداران مقابل شهرداری گنبد قرار گرفتند. نماینده یزد در ست نخست به سختی و در یک بازی نزدیک با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ مغلوب گنبد شد و در ادامه نیز با نتیجه نزدیک دو ست دوم و سوم را واگذار کرد تا این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود شهرداری گنبد به پایان برسد. این دومین برد گنبد و دومین باخت شهداب یزد در پایان هفته دوم مسابقات است.

نتایج ست شماری

* ست نخست: ۲۹ بر ۲۷ به سود شهرداری گنبد

* ست دوم:  ۲۹ بر ۲۷ به سود شهرداری گنبد

* ست سوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود شهرداری گنبد

راه یاب ملل مریوان ۲ – خاتم اردکان ۳

تیم خاتم اردکان که پس از مراسم قرعه کشی مسابقات وارد جدول بازی‌ها شد در هفته نخست استراحت و این هفته در اردکان میزبان تیم مریوان بود. مریوان شروع خوبی در این بازی داشت و در ست نخست موفق میزبان را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ شکست دهد. در ست دوم اردکان کار را به تساوی کشاند. در ست سوم یک بار دیگر مریوان پیروز شد تا نماینده سنندج برای کسب نخستین برد خود در فصل تمام عزمش را در ست چهارم جزم کند. خاتم با شکست مریوان در ست پنجم پیروز بازی شد.

نتایج ست شماری

* ست نخست: ۲۵ بر ۲۳ به سود راه یاب ملل مریوان

* ست دوم: ۲۵ بر ۲۳ به سود خاتم اردکان

* ست سوم: ۲۵ بر ۲۰ به سود راه یاب ملل مریوان

* ست چهارم: ۲۵ بر ۲۳ بر به سود خاتم اردکان

* ست پنجم:  ۱۵ بر ۱۰ به سود خاتم اردکان

تیم پیام خراسان این هفته استراحت داشت. هفته سوم مسابقات روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

برنامه هفته سوم؛ پنجشنبه ۹۸/۸/۱۶

* پیام خراسان ـ پیکان تهران (میزبان: مشهد)

* خاتم اردکان ـ شهرداری ارومیه (میزبان: اردکان)

* شهرداری ورامین ـ فولاد سیرجان ایرانیان (میزبان: ورامین)

* سایپای تهران ـ شهداب یزد (میزبان: تهران)

* شهروند اراک ـ کاله مازندران (میزبان: آمل)

* شهرداری گنبد ـ فولاد سپاهان اصفهان (میزبان: اصفهان)

راهیاب ملل مریوان نیز این هفته استراحت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *