یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

فرانسه نخستین پیروز لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱


به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ امروز (جمعه) در بخش مردان به میزبانی ایتالیا آغاز شد. در دیدار نخست دو تیم فرانسه و بلغارستان از ساعت ۱۲:۳۰ مقابل هم صف آرایی کردند.

در دیدار افتتاحیه تیم ملی فرانسه به آسانی و با نتیجه ۳ بر صفر از سد بلغارستان عبور کرد.

نتایج ست شماری؛

ست نخست: ۲۷ بر ۲۵ به سود فرانسه
ست دوم: ۲۵ بر ۲۱ به سود فرانسه
ست سوم: ۲۵ بر ۲۳ به سود فرانسه

تیم ملی والیبال ایران در روز نخست مسابقات از ساعت ۱۵:۳۰ در حالی مقابل ژاپن صف آرایی خواهد کرد که سعید معروف به دلیل سرماخوردگی بازی را از دست داد. به این ترتیب محمدطاهر وادی تنها پاسور ایران در بازی امروز خواهد بود.

فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل ۱۶ تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال هستند. تیم ملی چین به دلیل مسائل مالی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم شود. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال ۲۰۱۹ از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب با شکست تیم‌های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *