شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰

فدراسیون والیبال باید الگوی پیشرفت و توسعه دیگر فدراسیون‌ها باشد


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از فدراسیون والیبال، مجمع عمومی سالانه فدراسیون والیبال امروز یکشنبه (۲۰ تیر) به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون برگزار شد.

مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر این که آحاد مردم ایران حس و نگاه مثبتی به والیبال دارند درخصوص موفقیت‌های والیبال ایران گفت: آن‌چه در یک دهه گذشته در والیبال ایران اتفاق افتاد، نواری از افتخارات متعدد بود. حضور دوباره در المپیک، قهرمانی در بازی‌های آسیایی، حضور در لیگ ملت‌ها و نشاطی که در جامعه به واسطه پیروزی‌های والیبال به دست آمد، بخشی از توفیقات این رشته ورزشی بود.
کار با برنامه‌ریزی مدون‌ در رده‌های پایه، استعدادیابی، شکل گرفتن کانون‌های استاندارد والیبال در کشور، نشان‌دهنده برنامه‌ریزی، فکر درست و کار تیمی دقیق این رشته برای رسیدن به اهداف بود به شخصه معتقدم والیبال در ۴ بعد ورزش بسیار موفق عمل کرده است.

معان وزیر ورزش با اشاره به این که برد و باخت جزئی از قاعده ورزش است، افزود: نوسانات در همه تیم‌های ورزشی دنیا وجود دارد. به عنوان مثال در جام جهانی فوتبال نمی‌شود گفت که اگر تیمی یک سال قهرمان شد، دوره بعد هم قهرمان خواهد شد. وقتی به صورت کلی به عملکرد والیبال ایران نگاه می‌کنیم، می‌بینیم روند این رشته در تمام این سال‌ها رو به رشد بوده. اما اگر بخواهیم به یکی از نقاط ضعف والیبال اشاره کنیم باید بگویم در بخش بانوان، والیبال ضعف داشته که خدا را شکر این روزها با حضور خانم دکتر فریبا محمدیان به عنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون، مطمئن هستیم با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، حوزه بانوان هم توفیقات زیادی به دست خواهد آورد.

او با اشاره به حضور تیم ملی مردان ایران در رقابت‌های المپیک توکیو افزود: امروز تیم ملی والیبال ایران جزو ۱۲ تیم المپیکی است. همین که والیبال و بسکتبال ما در زمره ۱۲ تیم برتر دنیا در المپیک حاضر هستند، نشان می‌دهد ورزش ما حال خوبی دارد. حضور مکرر تیم ملی فوتبال در جام جهانی و حضور والیبال و بسکتبال در المپیک نشان از آن دارد که در رشته‌های تیمی ما هم توانسته‌ایم به توفیقاتی دست پیدا کنیم.

علی‌نژاد اما سطح توقعات از والیبال را بالا دانست و گفت: امروز سطح توقعات از والیبال ایران بالا رفته و در واقع این مدیریت والیبال بوده که با عملکرد خوب، سطح توقعات را بالا برده این در حالی است که همین ۱۲ الی ۱۳ سال پیش والیبال ایران در رقابت با برخی تیم‌ها زنگ تفریح بود.

معاون وزیر ورزش درخصوص حضور والیبال در المپیک و نتایج احتمالی گفت: امیدواریم در آوردگاه اصلی که رقابت‌های المپیک است، صرف نظر از هر نتیجه‌ای که رقم خواهد خورد، والیبال ایران عملکرد خوبی نشان دهد و شاهد مخابره شدن تصاویر زیبایی از والیبال باشیم.

در جریان برگزاری مجمع عمومی سالانه فدراسیون، مهدی اسلامی خزانه‌دار گزارشی درخصوص درآمدزایی ۱۰۲درصدی فدراسیون والیبال از بخش خصوصی ارائه کرد؛ درآمدی که جدا از بودجه دریافتی فدراسیون از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است. علی‌نژاد ضمن تقدیر از عملکرد فدراسیون در بخش درآمدزایی گفت: فدراسیون والیبال می‌تواند الگوی پیشرفت، توسعه و نگه‌داری از موفقیت‌ها برای دیگر فدراسیون‌های ورزشی باشد. رسیدن به موفقیت سخت و تکرار موفقیت‌ها سخت‌تر است اما والیبال نشان داده که این کار را به خوبی بلد است.
او در پایان از محمدرضا داورزنی به پاس سال‌ها فعالیت در در سنگرهای مختلف ورزش که منشا خیر و برکت بوده، تشکر و ابراز امیدواری کرد والیبال ایران در عرصه المپیک هم به توفیقات خوبی دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *