شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

صادقی: ارتقای سطح کیفی والیبال زنان مهم‌ترین هدف ما است


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سرمربیگری تیم ملی والیبال زنان در حالی به فریبا صادقی سپرده شد که طبق برنامه تعیین شده، قرار است اردوی تیم ملی بزرگسالان از چهارم خردادماه با دعوت از ۲۲ بازیکن رسماً آغاز شود.

با توجه به در پیش بودن رقابت‌های قهرمانی آسیا، صادقی اهداف و برنامه‌های خود را تشریح کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور، فدراسیون این امکان را نداشت تا برنامه‌های تیم ملی زنان را زودتر از این آغاز کند. به همین خاطر مقرر شد اردوی تیم ملی از خردادماه استارت زده شود. این در حالی است که تا شروع رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا (شهریورماه- فیلیپین)، حدود ۳ ماه فرصت داریم که زمان کمی است. از طرفی لیگ برتر بهمن‌ماه به پایان رسید و بچه‌ها زودتر از پایان سال از فضای مسابقه و تمرین خارج شدند.

وی افزود: حتی ممکن است برخی بازیکنان در بازه زمانی بهمن تا خردادماه را در استراحت کامل سپری کرده باشند و تنها تعداد معدودی از آن‌ها شرایط بدنی خود را حفظ کرده باشند. با این حساب به نظر می‌رسد کار سختی پیش رو داریم. در شرایط کنونی شیوع کرونا، احتمال ابتلای بازیکنان به ویروس هم وجود دارد و این مسئله مزید بر علت خواهد شد تا سختی کار را دوچندان کند. به هر حال علی‌رغم مسئولیت سنگینی که فدراسیون به من و سایر همکارانم محول کرده، تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا به بهترین شکل ممکن اردوها را برگزار کنیم و راهی مسابقات شویم.

انتخاب اعضای کادر فنی یکی از اقدامات مهم صادقی در بدو کار است. او در خصوص نحوه انتخاب و زمان اعلام اسامی کادر فنی‌اش گفت: در راستای تحقق اهداف فدراسیون در خصوص ارتقای سطح کیفی تیم ملی بانوان، با ایده استفاده از یک مربی خانم تمرین‌دهنده خارجی در کادر فنی موافق بودم.
مذاکرات برای اضافه شدن این مربی خارجی به کادر فنی در حال انجام است و به محض نهایی شدن، گزینه مدنظر به جمع کادر فنی اضافه خواهد شد. به شخصه از این موضوع کاملاً استقبال کردم ولی برای شروع کار از مربیان داخلی بهره می‌گیریم و تا دوشنبه هفته آینده کادر فنی تیم ملی والیبال بانوان معرفی خواهند شد. ضمن این‌که استفاده از مشاوران فنی آقا در چند بخش به شکل مقطعی و تخصصی نیز از جمله برنامه‌های آتی ماست.

ارتقای سطح کیفی والیبال زنان در یک برنامه بلندمدت ۳ تا ۵ ساله از جمله اهداف مد نظر فدراسیون والیبال است. صادقی در این خصوص گفت: در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان زنان، اهداف‌مان را بر مبنای سیاست‌های فدراسیون اجرایی خواهیم کرد. در جلسات متعددی که داشتیم بنا بر این شد که در زمان کوتاه باقی‌مانده تا شروع رقابت‌های قهرمانی آسیا، کسب نتیجه بهتر نسبت به ادوار گذشته و ارتقای سطح کیفی والیبال بانوان را به عنوان هدف، ترسیم کنیم.

صادقی تصریح کرد: فدراسیون والیبال برنامه‌ای دراز مدت برای تمامی رده‌های سنی در نظر گرفته و انتظار دارد مربیانی که در این رده‌های سنی کار می‌کنند، برنامه ۳ تا ۵ ساله را پیاده کنند. بنابراین حضورمان در قهرمانی آسیا به واقع آغاز برنامه بلند مدت فدراسیون برای ارتقای سطح کیفی والیبال زنان ایران است. از طرفی خوشبین هستیم که با حضور یک مربی تمرین‌دهنده خارجی، بتوانیم برنامه بلندمدت فدراسیون را به بهترین شکل ممکن به نتیجه برسانیم.

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان در تشریح معیارهای مدنظرش برای دعوت بازیکنان به اردوی تیم ملی هم گفت: عملکرد ثبت شده بازیکنان در جریان فصل گذشته لیگ توسط VIS، از ملاک‌های اصلی برای دعوت به اردوی تیم ملی است. ضمن این‌که ترکیب تیم ملی، ترکیبی متشکل از بازیکنان امید و چند بازیکن با تجربه خواهد بود تا هم به لحاظ ارتقای سطح کیفی و هم به لحاظ نتیجه‌گیری، بتوانیم به تیم کمک کنیم.

صادقی با تاکید بر این‌که اردوی تیم ملی والیبال زنان از چهارم خردادماه آغاز خواهد شد، گفت: این اردو تا ۱۴ خرداد ادامه دارد و طی ۲ مرحله برگزار می‌شود. مرحله نخست به مدت ۳ روز و با حضور ۲۲ بازیکن شروع می‌شود و سپس تعدادی از بازیکنان از جمع ما خارج خواهند شد و سایر بازیکنان به همراه تعدادی بازیکن جدید، در مرحله دوم اردو حاضر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *