پنجشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

شکست ورامین مقابل سایپا / نارنجی پوشان یک گام دیگر تا طلسم شکنی


به گزارش “ورزش تایمز”، بازی نخست فینال لیگ برتر والیبال امروز پنجشنبه به میزبانی سالن دوازده هزار نفری برگزار شد. سایپا موفق شد با نتیجه ۳ بر یک شهرداری ورامین را شکست دهد تا با خیالی آسوده خود را مهیای بازی دوم که قرار است روز یکشنبه برگزار شود، کند.

نتایج ست شماری:

ست نخست: ۲۵ بر ۲۲ به سود سایپا
ست دوم: ۲۶ بر ۲۴ به سود شهرداری ورامین
ست سوم: ۲۵ بر ۱۷ به سود سایپا
ست چهارم: ۲۵ بر ۲۳ به سود سایپا

سایپا شروع طوفانی در ابتدای ست نخست داشت و با زدن سرویس و دفاع خوب موفق شد با نتیجه ۸ بر ۳ به استقبال نخستین تایم استراحت فنی برود اما در ادامه و با شروع بازی ورامینی‌ها به بازی برگشتند و کنترل بازی را در دست گرفتند تا مانع ایجاد اختلاف امتیاز بیش‌تر شوند، شاگردان محمدی راد در ورامین در دفاع خوب عمل کردند و اختلاف امتیاز را کم کردند و در نهایت ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود سایپا پایان یافت.

در ست دوم، دو تیم شروع برابری داشتند و شهرداری ورامین موفق شد تایم استراحت فنی اول را پیروز شود. در ادامه هر دو تیم بازی پایاپایی به نمایش گذاشتند و شهرداری ورامین موفق شد ۲۶ بر ۲۴ پیروز شود تا کار در ست شماری یک بر یک برابر شود.

در ست سوم مانند ست دوم بازی تا امتیاز ۱۰ تقریباً برابر پیش رفت که نارنجی پوشان سایپا کنترل بازی را در دست گرفتند و اختلاف امتیاز را ایجاد کردند تا با خیال راحت بازی را ادامه دهند، سایپا در این ست اشتباهات کم‌تری داشت و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ برنده و به استقبال ست چهارم برود. در ست چهارم سایپا کار را تمام کرد و پیروز ست و بازی شد.

دو تیم سایپا تهران و شهرداری ورامین با شکست رقبا به فینال رقابت‌ها صعود کردند و برای قهرمانی تلاش می‌کنند. نارنجی پوشان سایپا بعد از شش دور حضور در فینال به دنبال شکستن طلسم هستند تا برای نخستین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرنند. در طرف دیگر نیز تیم شهرداری ورامین که پس از پنج سال جواز حضور در فینال را کسب کرده به دنبال تکرار قهرمانی در سال ۹۲ است.

حواشی:

٭ ایگور کولا کوویچ سرمربی تیم ملی والیبال به همراه امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی و افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال در سالن حضور داشته و بازی را تماشا کردند.

٭ ویدئو چک در بازی استفاده شد اما تصویری بر اسکوربرد سالن به نمایش در نیامد و داور پس از بازبینی صحنه رأی را اعلام می‌کرد. سپس مربی تیم مقابل نیز صحنه بازبینی شده را تماشا می‌کرد!

٭ حدود دو هزار تماشاگر در سالن حضور داشتند و بازی را تماشا و تیم‌های خود را حمایت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *