شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

شعبانیان: زمان تغییر و تحول در لیگ والیبال رسیده است


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم والیبال پیکان نماینده ایران در نوزدهمین دوره رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی قزاقستان بود و رتبه ششم بانک سرمایه را تکرار کرد. تیم‌های تایلند، ژاپن و چین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

میترا شعبانیان در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا گفت: مسابقات از سطح کیفی بالایی برخوردار بود، مسئولان برگزاری رقابت نیز از بالابودن سطح کیفی مسابقات نسبت به دوره‌های گذشته گفتند. اکثر تیم‌ها بازیکنان خارجی در اختیار داشتند و این حضور تجربه خوبی برای تیم ما بود. انتظار برای کسب رتبه بهتر نداشتیم چرا که تیم‌های شرکت کننده بسیار قوی بودند.

او در پاسخ به این سوال که پیکان شانس کسب رتبه پنجم، در صورت پیروزی مقابل اندونزی در بازی آخر را داشت گفت: شانس وجود داشت اما بسیار سخت بود. اندونزی مانند مالزی تیم راحتی نبود. این تیم دو بازیکن در اختیار داشت که از نظر فنی بسیار قوی بودند. اگر اندونزی در گروه دیگری حضور داشت توانایی اذیت کردن هر تیم دیگری را داشت و حتی می توانست قزاقستان را شکست دهد.

وی افزود: با توجه به نفراتی که در اختیار داشتیم نمی شد انتظار بالاتری داشته باشیم. اندونزی لیگ قدرتمندی دارد و بازیکنان خارجی را جذب می کند و سبک بازی مشخصی دارد.

سرمربی تیم پیکان در ادامه درباره بهبود والیبال بانوان گفت: زمانی که تیم باید یک امتیاز را کسب کند آن زمان به دنبال تجربه است و نمی تواند فاصله را حفظ کند  و این به دلیل ضعف لیگ داخلی است. پیشرفت تیم‌هایی مانند اندونزی به دلیل داشتن لیگ پرقدرت داخلی است. البته حضور در این رقابتهای کمک بسیار خوبی را می تواند به تیم ملی کند و دیدارهای تدارکاتی خوبی برای ملی پوشان محسوب شد. حتی آنالیز فیلم‌های بازی می تواند شرایط خوبی برای تیم ملی به وجود آورد. 

شعبانیان با اشاره به اینکه لیگ داخلی دچار یکنواختی است گفت: جدی ترین رقیب بازیکنان پیکان در لیگ، تیم ذوب آهن اصفهان است که بازی این تیم را نیز حفظ هستیم. هیچ گونه تغییری در لیگ وجود ندارد. زمانی‌که تیم با چنین شرایطی در جام باشگاه‌های آسیا، با تیمی مانند تایلند مواجه می شود که با ترکیب ملی پوشانش تازه از رقابت‌های لیگ ملت‌ها بازگشته  و بازیکنان آمریکایی و سنگالی را در اختیار دارد چه انتظاری می توان داشت؟

وی خاطرنشان کرد: یک زمانی در لیگ از بازیکنان خارجی استفاده می شد اما در حال حاضر خبری نیست. از مسئولان تیم پیکان که در سخت ترین شرایط تیم را اعزام کردند و حتی در زمان بازگشت به استقبال تیم آمدند و برای بازیکنان ارزش قائل شدند تشکر می کنم.

شعبانیان در مورد حضورش در فصل آینده در تیم پیکان گفت: تا این لحظه که در تیم حضور دارم اما هنوز قطعی نیست باید در جلسه ای با باشگاه حضور داشته باشم. حضور در تیم پیکان برای من افتخار است.

میترا شعبانیان در پایان گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: باید از ورزش بانوان حمایت کنند،  تیم فوتسال چندین بازی تدارکاتی خوب با بهترین تیم های دنیا داشت و نتیجه آن را نیز دید. در والیبال ما نه تنها بازی تدارکاتی نداریم بلکه دیدارهای لیگ نیز تکراری شده است. زمان تغییر و تحول فرا رسیده است و باید چند بازیکن خوب خارجی به لیگ تزریق شود در غیر اینصورت نباید انتظاری  داشته باشیم. بازیکنان ما پتانسیل خوبی دارند، برهانی و کدخدا در جام باشگاه‌ها درخشیدند، همه بازیکنان ما خوب بودند اما تجربه کمی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *