شنبه , ۹ اسفند ۱۳۹۹

شرط فدراسیون بسکتبال برای حضور تیم‌ها در قرعه کشی لیگ بانوان


تالین طهماسیان در گفتگو با “ورزش تایمز” با یادآوری اینکه قرعه کشی فصل جدید لیگ برتر بسکتبال بانوان روز سه شنبه در محل سالن اجتماعات فدراسیون برگزار می شود بر لزوم عدم بدهی تیم‌ها و ارائه دو فیش مجزا توسط هر یک از آنها برای شرکت داده شدن در این قرعه کشی تاکید کرد.

وی با اشاره به جلسه هماهنگی که اول شهریورماه برگزار شد، خاطرنشان کرد: در آن جلسه ۱۵ تیم برای حضور در فصل جدید مسابقات به صورت رسمی اعلام آمادگی کردند. تا به امروز هم هیچی تیمی از این حضور انصراف نداده است. بر همین اساس از نمایندگان تام الاختیار هر ۱۵ تیم برای شرکت در جلسه قرعه کشی فردا دعوت رسمی شده است اما اینکه نام هر ۱۵ تیم در قرعه کشی و گروه بندی مسابقات لحاظ شود به اقدام مسئولان آنها در تسویه حساب  و پرداخت بدهی ها بستگی دارد.

مسئول دپارتمان مسابقات فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: قرار بود تا ۱۵ شهریورماه تیم ها نسبت به پرداخت بدهی سال گذشته اقدام کنند و تا اول مهرماه هم ورودیه مسابقات را واریز کنند. تا به امروز اما برخی تیم ها این دو مهم را نادیده گرفته اند.

طهماسیان در تشریح وضعیت تیم ها در مورد پرداخت بدهی و ورودیه خود گفت: از مجموع ۱۵ تیم متقاضی حضور در فصل جدید مسابقات، ۸ تیم بابت بدهی سال گذشته تسویه حساب کرده‌اند، ۲ تیم هم تازه وارد هستند و در واقع بدهی ندارند. ۵ تیم اما بدهکارند و تا به امروز اقدامی برای تسویه آن انجام ندادند. در مورد پرداخت ورودیه هم تا به امروز فقط سه تیم مبلغ ۲۰ میلیون تومانی مصوب را پرداخت کرده اند، ۱۲ تیم دیگر از این حیث به فدراسیون بدهکارند.

وی تصریح کرد: با این حال دعوتنامه فدراسیون بسکتبال در مورد جلسه قرعه کشی فردا و حضور در آن برای هر ۱۵ تیم متقاضی حضور در مسابقات ارسال شد اما تنها تیم هایی وارد قرعه کشی می شوند و نام آنها هنگام گروه بندی لحاظ خواهد شد که دو فیش تسویه حساب بدهی و پرداخت ورودیه را در اختیار داشته باشند و آن را ارائه دهند در غیر این صورت از جدول کنار گذاشته می شوند.

مسئول دپارتمان داوران بانوان فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: تعیین زمان های مقرر برای پرداخت بدهی و ورودیه به عنوان مصوبه مسابقات در اختیار نمایندگان تیم ها گذاشته شده بود و همه آنها هم این مصوبه را امضا کردند. کاش تیم هایی که متقاضی شرکت در مسابقات هستند حداقل به مصوبه ای که امضای خودشان در آن است، احترام می گذاشتند.

طهماسیان با تاکید بر لزوم توجه به نظم در تمام مراحل برگزاری مسابقات بسکتبال بانوان یادآور شد: این سومین سالی است که در بسکتبال بانوان حضور دارم، همه می دانند طی دو سال گذشته حرف اولم برای تمام مسابقات و برنامه ها توجه به نظم کاری بوده است. خروجی هم این شد که همین سال گذشته بسکتبال به عنوان تنها رشته، مسابقات خود را تا فینال پیش برد و پرونده آن را با مشخص کردن جایگاه تیم های اول تا چهارم بست.

وی ادامه داد: برای مسابقات امسال هم بارها بر نظم و توجه به زمان های مصوب برای تسویه حساب و پرداخت ورودیه تاکید  شد. انتظار داریم روابط متقابلی میان فدراسیون و تیم ها باشد به خصوص امسال که شرایط نه فقط برای بسکتبال، بلکه برای همه رشته ها و کل جامعه سخت تر از همیشه شده است. منِ مسئول تا حدی می توانم با تیم ها همکاری داشته باشم و کوتاه بیایم.

مسئول دپارتمان مسابقات بانوان فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه تیم ها به هر قیمتی نباید وارد لیگ برتر شوند، خاطرنشان کرد: لیگ برتر ویترین همه مسابقات و فعالیت های باشگاهی است. مربیان و دیگر افراد شرکت کننده در این رقابت ها اسم و رسم‌دار هستند نه غیرفنی و ضعیف؛ بنابراین به رعایت نظم و اصول در این رقابت ها بیشتر تاکید داریم. با احترام به همه تیم ها و با وجود دعوتنامه ای که برای هر ۱۵ تیم ارسال شده، تنها تیم هایی وارد قرعه کشی می شوند که بدهی مالی نداشته باشند.

طهماسیان گفت: درست است که امسال به خاطر کرونا بازی ها به صورت نیمه متمرکز در تهران برگزار می شود اما هزینه ها کم نیست به خصوص که برای برگزاری دیدارها باید سالن اجاره کنیم. از داوران تست کرونا بگیریم و ۲۴ ساعت قبل از هر بازی آنها را وارد قرنطینه کنیم. اینها هزینه دارد و نمی توانیم برای همه آنها هم از فدراسیون کمک بگیریم. تیم ها باید این شرایط را درک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *