جمعه , ۸ اسفند ۱۳۹۹

شافعیان: برای دفاع از عنوان قهرمانی‌مان آمده بودیم


به گزارش “ورزش تایمز”، نشمین شافعیان پس از پیروزی تیم اشتادسازه در فینال لیگ برتر هندبال برابر شهید شاملی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به اینکه یک برد و یک باخت داشتیم، بازی واقعاً سختی بود و برای ما حکم دیدار سرنوشت را داشت ولی ما سعی کردیم با آنالیزی که از تیم کازرون داشتیم و انگیزه بچه‌ها، بدون توجه به حساسیت دیدار بازی خودمان را انجام داداه و دو امتیاز بازی را کسب کنیم.

وی ادامه داد: جا دارد از آقای حسامی و آقای سمیع مالک و مدیرعامل باشگاه و تمام بچه‌های تیم و همکاران عزیزم در کادرفنی تشکر کنم و این برد را به مردم و خوب فهیم مشهد تبریک بگویم.

شافعیان در ادامه افزود: تمام بازیکنان تیم خوب بودند و نمی‌توان انتخاب کرد اما باتوجه به اینکه شیدا فلاحی کاپیتان تیم ملی و باشگاه ما امروز بعد از به نمایش گذاشتن یک بازی فوق العاده، خداحافظی کرد، شاید بتوان از او نام برد و امیدوارم بتوانیم در جایگاه بهتر و در کسوت مربی از دانش این بازیکن ملی پوش استفاده کنیم.

شافیعان در پاسخ به این پرسش که تیم شهید شاملی با هدایت خدیجه قانع تغییرات تاکیتیکی زیادی داشت و آیا چنین تغییرات زیادی را پیش بینی می‌کردید؟ گفت: بله، با توجه به اینکه سعی کرده بودیم دوارنج داشته باشیم از یک سری از بچه‌ها برای یک تاکتیک و سری دیگر را برای تاکتیک دیگر مورد استفاده قرار دادیم سعی کردیم از تمام تاکتیک‌ها بهره ببریم و از فاز سرعت و انتقال به خوبی استفاده کنیم؛ اگرچه بازی پایاپایی بود اما ما موفق شدیم از ابتدا نبض بازی را در اختیار بگیریم.

وی ادامه داد: ما آمده بودیم از عنوان قهرمانی دفاع کنیم و کار سختی پیش رو داشتیم.

سرمربی اشتادسازه در خصوص شرایط خاص برگزاری لیگ باتوجه شیوع کرونا نیز افزود: باتوجه به اینکه شرایط واقعاً متفاوت و خاصی به واسطه ویروس کرونا ایجاد شده، فدراسیون مجبور بود تا بازی‌ها را به طور متمرکز و با این فرمت برگزار کند؛ جا دارد از فدراسیون بابت برگزاری مسابقات در شرایط سخت کرونا تشکر کنم. ضمن اینکه چندین نفر از بازیکنان و مربیان شغل دیگری نداشته و این مسابقات برای آنان منبع درآمد است؛ با این حال باوجود تمام سختی‌ها سطح مسابقات بالا بود و ما هم موفق شدیم در نهایت از عنوان قهرمانی خودمان دفاع کنیم.

خدیجه قانع سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون پس از کسب عنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر هندبال بانوان اظهار داشت: کمی بدشانسی آوردیم. البته ترجیح می‌دهم اصلاً در مورد داوری صحبت نکنم و فعلاً چیزی برای گفتن ندارم. بازیکنانم خیلی تلاش کردند. هم افرادی که در کسوت داوری هستند و هم آنهایی که در بخش مربیگری فعال هستند، می‌دانند که بازیکنانم لیاقت داوری بهتری را داشتند. من بازیکنانم را قهرمان می‌بینم. ما تلاش کردیم، اما برخی اتفاقات دیگر دست من یا بازیکنان نیست.

وی درباره وضعیت برگزاری لیگ برتر هندبال گفت: کمی بی‌برنامگی بین دو مسابقه رفت و برگشت هر مرحله وجود داشت که زمان کافی برای ریکاوری به ما نمی‌داد. برخی می‌گفتند دو هفته زمان داریم، اما تا یک ماه طول می‌کشید. ما بازیکنان را آماده می‌کردیم و به اوج می‌بردیم و بعد دوباره به حالت قبل برمی‌گشتند. این زمان‌ها کمی بد بود.

سرمربی تیم هندبال زنان شهید شاملی کازرون در خاتمه تصریح کرد: با وجود آنکه مسابقات در دوران شیوع کرونا برگزار شد، ولی بازیکنان ما به سبب پروتکل‌های بهداشتی که فدراسیون اجبار کرده بود، به این ویروس مبتلا نشدند و این جنبه لیگ خیلی خوب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *