جمعه , ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

ستاره ها دیگر تعیین کننده نیستند


به گزارش “ورزش تایمز” تیم والیبال فولاد سیرجان با شکست ۳ بر ۱ تیم شهرداری ارومیه قهرمان ۳۴ مین دوره رقابت‌های لیگ برتر والیبال شد.

محمدرضا تندروان پس از قهرمانی تیمش در لیگ برتر والیبال گفت: به والیبال ایران خداقوت می گویم. در ۹ ماه گذشته والیبال ایران باعث شد تا ورزش محبوب ایران چنین روندی را طی کند.

وی گفت: خوشحالم که نتیجه کار تیمی را امروز بدست آوردیم. می‌خواهم یادی کنم از رضا ابراهیمی، دوست و مربی ارزشمند والیبال کشور که امروز سالگرد او بود.

وی افزود: زمانی که تعطیلات دانشگاهی ام را در رشته روانشناسی دنبال می‌کردم هر لحظه و در هر کتابی این را در ورزش والیبال تداعی می‌کردم که باید کار گروهی را نهادینه کنیم و بحث روحی و روانی بسیار تاثیر گذار است. بازیکنان باید ابتدا شخصیت قهرمانی را درک کنند خوشحالم که قهرمانی زمانی اتفاق افتاد که تلاش و کوشش عناصر آن بود.

تندروان ادامه داد: ورزش ایران باید به سمتی حرکت کند که کار گروهی و تیم بودن، نتیجه را تعیین کند. ستاره‌ها در گذشته نتیجه را تغییر می‌دادند و شاید امروز دیگر ستاره‌ها نتوانند در فینال کاری کنند.

تندروان اظهار داشت: مغرضانه یا غیرمغرضانه بسیاری از کارشناسان حتی تیم سیرجان را جزء ۸ تیم برتر را نمی‌دیدند اما امروز ما قهرمان شدیم.

ورزش ایران باید به احترام این تیم و به احترام کارگروهی که انجام دادند بیایستد. حلقه گم شده ورزش ایران کار گروهی است. فدراسیون والیبال مدتها پیش کارگروهی را در تیم ملی نهادینه کرد و نتیجه آن را دید امسال ما در کار باشگاهی موفق به انجام آن شدیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *