سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹

سایه سنگین کرونا روی لیگ برتر والیبال/ پیشنهاد برگزاری متمرکز


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از گذشت پنج هفته از رقابت‌های لیگ برتر والیبال سایه شوم کرونا بر تیم‌ها پر رنگ تر می‌شود. در شروع رقابت‌ها تیم‌های هورسان رامسر و پیکان تهران درگیر ویروس شدند و برخی از بازیکنان خود را از دست دادند. پس از آن و با گذشت پنج هفته از رقابت‌ها تعداد مبتلاها به کووید ۱۹ بیشتر شده و در تازه ترین اخبار منتشر شده ۷ نفر از اعضای تیم سپاهان و ۵ تن از اعضای تیم شهرداری ورامین درگیر ویروس کرونا شده اند.

علاوه بر کاهش سطح کیفی مسابقات، خطر ابتلای بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها به ویروس کرونا روز به روز بیشتر می شود و ممکن است برگزاری مسابقات را تحت الشعاع قرار دهد.

برگزاری رقابت‌های لیگ برتر به صورت غیر متمرکز و رفت و آمد تیم‌ها به منظور سفر به شهرهای مختلف برای برگزاری مسابقات یکی از از دلایل اصلی در ابتلای بازیکنان به کووید ۱۹ است و بهتر است فدراسیون والیبال تصمیمی جدید برای جلوگیری از ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا اتخاذ کند.

رشته هایی مانند کشتی و هندبال مسابقات خود را به صورت متمرکز برگزار می کنند و حتی رقابت‌های بسکتبال نیز قرار است به صورت متمرکز برگزار شود.

برگزاری مسابقات به صورت متمرکز می تواند تاثیر بسزایی در کاهش ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا داشته باشد. بهتر است فدراسیون والیبال نیز شرایط برگزاری رقابت‌ها به صورت متمرکز را فراهم کند در غیر اینصورت باید شاهد تعطیلی مسابقات باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *