سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

رشدی در والیبال زنان نداشته‌ایم/ تغییرات ناگهانی اصلا خوب نیست


به گزارش “ورزش تایمز”، مراسم قرعه کشی لیگ برتر والیبال بانوان در حالی روز (یکشنبه) با حضور ۸ تیم برگزار شد که میترا شعبانیان، سرمربی تیم پیکان (قهرمان فصل گذشته رقابت‌ها) نسبت به تغییرات ناگهانی آیین نامه و حضور تیم ملی امید در رقابت‌های لیگ اعتراض داشت.

میترا شعبانیان در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره اعتراضش به مراسم قرعه کشی لیگ برتر والیبال بانوان گفت: یکی از پیشنهاداتم حضور بازیکنان ملی پوش رده سنی نوجوانان و جوانان در قالب یک تیم در لیگ بود تا بازیکنانی که جذب تیم نمی‌شوند و شرایط بازی ندارند بدون تیم نمانند اما با این شیوه که تیم ملی امید بخواهد در لیگ حضور داشته باشد موافق نیستم.

سرمربی تیم پیکان در ادامه تاکید کرد: تعدادی از تیم‌ها تمایل دارند تا تیم خود را بر اساس بازیکنان جوان ببندند اما اگر قرار باشد همه جوانان جذب یک تیم شوند دیگر بازیکنی بیرون باقی نمی‌ماند. بحث دیگر نیز  تغییر آیین نامه لیگ است، به یکباره  در مراسم قرعه کشی لیگ متوجه حضور ۳ تیم جدید شدیم! تا پیش از جلسه قرعه کشی تیم‌های ذوب آهن، پیکان، نماینده البرز و تیم سمنان در جلسه هماهنگی حضور داشتند و روز مراسم قرعه کشی خبری از نماینده البرز نبود و ۳ تیم نماینده مازندران، شهرداری مشهد و تیم نامی نو اضافه شدند و جالب که نماینده اصفهان اطلاعی از نامی نو نداشت.

وی در ادامه گفت: من از طرفداران تعداد بالای تیم‌ها هستم تا لیگ پویایی داشته باشیم اما این تصمیمات ناگهانی و تغییر آیین نامه در دقیقه ۹۰ اصلا چیز خوبی نیست و باعث دلسردی خیلی‌ها می‌شود. امیدوارم برنامه ریزی دقیقی وجود داشته باشد و تیم‌داری‌ها به صورت مقطعی نباشند که در اواسط لیگ انصراف دهند و یا اینکه فقط برای یک سال تیم داری کنند. باشگاه‌های قدمت‌دار مانند سایپا باید تقویت و سرمایه گذاری کنند تا لیگ در سطح کیفی خوبی برگزار شود.

سرمربی لیگ برتری والیبال در پاسخ به این سوال که تیم پیکان از مدعیان قهرمانی است، برای فصل جدید تیم خود را چگونه بسته اند؟ گفت: در حال حاضر قراردادی با بازیکنی نبسته ایم چرا که منتظر مانده‌ایم تا تیم‌های حاضر در لیگ مشخص شوند و شرایط لیگ را بدانیم، اگر بازیکنی باقی ماند قرار داد می بندیم.

شعبانیان درباره عدم محدودیت برای به خدمت گرفتن ملی پوشان گفت: طبق آیین نامه گذشته هر تیم بیش تر  از ۴ ملی پوش نمی توانست به خدمت بگیرد اما قوانین و آیین نامه را یکباره تغییر دادند و محدودیتی وجود ندارد، احساس خوبی به این شرایط ندارم و ا دلسرد شده‌ام. اینکه یکدفعه ۴ تیم سبز شود و دقیقه ۹۰ محدودیت حضور ملی پوشان برداشته شود اصلا خوب نیست.

سرمربی تیم پیکان در پایان گفت: سال پیش در نخستین حضورمان قهرمان شدیم اما حال با این تغییرات ناگهانی برنامه باشگاه‌ها به هم می‌ریزد و نمی‌دانیم چه اتفاقی قرار است رخ دهد. امیدوارم تصمیم گیری‌های عجولانه  و مقطعی از والیبال بانوان برود. این شرایط هیچ کمکی به والیبال زنان نمی‌کند و وضعیت خراب تر می‌شود. هرچند می‌گویند رشد داشته ایم اما قرار گیری در مکان ۸ ام مسابقات AVC CUP رشد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *