دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

رحیمی سند هویت هندبال است/ شاید به المپیک ۲۰۲۰ نرویم


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال به ریاست داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان در محل هتل المپیک تهران برگزار گردید و علیرضا پاکدل با کسب ۲۳ رأی در دور دوم به عنوان رئیس این فدراسیون برای چهار سال انتخاب شد.

علیرضا پاکدل در پایان این مجمع گفت: من ۲۰ سال است که در این رشته هستم، بازیکن، مربی، مدیر باشگاه، رئیس هیأت و نایب رئیس فدراسیون بوده ام. از این که در مجمع امروز خانواده هندبال به یک اجماع رسیدند تا فردی از خانواده خودشان بر مسند ریاست این فدراسیون قرار بگیرد، تشکر می‌کنم. بر اساس خواسته قلبی ام امیدوارم بتوانم به رشته هندبال کمک کرده و هندبال کشورمان را با هم بسازیم من در برنامه‌هایم شعار ندادم و واقعیت‌ها را گفتم باید روی مسائل و مشکلات زیادی از جمله مسائل مالی کار کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون اینکه برنامه شما برای کاهش تنش‌ها و حواشی لیگ‌های برتر در این رشته چیست، گفت: در رشته‌های توپی مسابقه در سالن و فضای بسته است و به تبع با این مسائل رو به رو می شویم در والیبال و فوتسال هم این اتفاقات افتاده است، ما باید روی کانون هواداران کار کنیم. در کنار آن باید فرهنگ سازی نیز در این رشته صورت بگیرد. همین طور کمیته انضباطی خوبی نیز داشته باشیم. معتقدم شاید کمیته انضباطی برخورد لازم را نداشته باشد به قطع یقین در صورتی که برخورد نشود شاهد اتفاقات برتری خواهیم بود. نیاز داریم تا کمیته انضباطی مقتدری داشته باشیم و این مساله نیاز به زمان دارد.

وی در پاسخ به پرسش “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه مهمترین برنامه هندبال در سال آینده حضور در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ است، آیا با توجه به شرایط و نتایج امروز این رشته می‌توانیم توفیقی در این بخش به دست بیاوریم یا خیر، گفت: باید واقع نگر باشیم امروز باید بیشترین توجه را به بخش پایه و استعدادیابی اختصاص دهیم، یک زمانی توجه به بخش پایه منجر به حضور نسلی شد که ۱۰، ۱۲ سال در سطح آسیا و جهان حضور موفقی داشتند.

پاکدل ادامه داد: باید دید شرایط به چه شکلی است، کار کمی سخت است، تنها یک سهمیه المپیک در آسیا توزیع می‌شود و یک سهمیه در رودررویی با تیم‌های اروپایی به قاره آسیا داده خواهد شد با این شرایط شانس زیادی برای حضور در المپیک بعدی نداریم باید شرایط بودجه‌ای را نیز بررسی کنیم و اتفاقات بعدی را نیز ببینیم. ممکن است در انتخابات المپیک شرکت نکنیم هر چند ما لژیونرهای خوبی داریم که همگی مستعد هستند و شرایط خوبی در لیگ‌های اروپایی دارند اما باز هم باید شرایط تیم را ببینیم.

پاکدل خاطرنشان کرد: امروز شرایط هندبال در آسیا سخت شده تنها قطر و کره رقیب ما نیستند در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی دیدید که بحرین خود را به قطر رسانده و نزدیک بود در فینال بازی‌ها قطر را شکست دهد الان قطر، کره، ژاپن، بحرین و حتی کویت که مدتی است از حالت تعلیق درآمده رقیب ما هستند و این کار ما را سخت کرده است.

رئیس جدید فدراسیون هندبال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر می‌آمد خانواده هندبال برای انتخاب رئیس خود به یک وحدت رویه نرسیده بودند گفت: شاید در دور اول این وحدت رویه وجود نداشت، به همین دلیل آرا تقسیم شد و شاهد قومیتی شدن آرا بودیم، ما در استان‌ها مشکلی نداریم.

وی در ادامه گفتگوی خود با خبرنگاران پیرامون اینکه در حال حاضر کوبل های داوران ما در قاره آسیا دیده نمی‌شوند، چه برنامه‌ای برای این مساله دارید گفت: ما، داوران جوان و خوبی داریم و باید کمک کنیم آنها به جایگاه واقعی خود برسند در حال حاضر داوران جوانی داریم که به لیگ قدرتمند قطر دعوت می‌شوند این نشان می‌دهد که آنها توانمند هستند باید بررسی کنیم و ببینیم چرا در لیست آسیا و مسابقات جهانی حذف شده اند و اینکه این مساله شیطنت بوده یا خیر.

پاکدل در پایان در پاسخ به سوال دیگری از “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه رحیمی رئیس اسبق فدراسیون در حال حاضر نایب رئیس کنفدراسیون قاره آسیاست و پیش از این دیده بودیم با کنار رفتن رحیمی این کرسی مهم از دست رفت برنامه شما برای استفاده از ایشان در فدراسیون تان چیست، گفت: رحیمی و مهدوی سند هویت هندبال هستند از آقای رحیمی دعوت می‌کنم تا در فدراسیون ما حضور داشته باشند ایشان در هندبال آسیا کرسی اثرگذاری دارند. من تلاش می‌کنم تا بزرگان هندبال به خانه خودشان برگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *