شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

رجبی: تنها مجوز دو بازیکن هندبال برای اندونزی آمده است


به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله ششم از اردوی تدارکاتی تیم ملی هندبال مردان ایران از روز جمعه در تالار هندبال تهران و با حضور ۱۸ بازیکن استارت خورد. در بین اسامی حاضرین در اردو، نام تنها یکی دو لژیونر دیده می شود. در اردو و مسابقه تدارکاتی قطر نیز الله کرم استکی کاپیتان تیم ملی حضور نداشت.

از همان روزهای اولی که اردوهای تیم ملی تشکیل شد رحیمی رئیس فدراسیون هندبال در تمامی گفتگوهایش عنوان کرده بود که تلاش می شود تا لژیونرها در جاکارتا باشند و مجوز حضور آنها را دریافت کند. با این حساب،مشکل کجاست؟

طبق اعلام مسئولان هندبال مشکل در نبود بازیهای آسیایی در تقویم فدراسیون جهانی است و این رقابتها با شروع برنامه های لیگ هندبال اروپا همزمان است و همین مسئله باعث شده تا باشگاه های اروپایی که بازیکنان ایرانی در آنها شاغل هستند چراغ سبزی برای صدور مجوز حضور بازیکنانشان همراه تیم ملی نشان ندهند.

اما در شرایط فعلی اوضاع برای هندبال بحرانی است. فدراسیون با استخدام «زوران کاستاراتوویچ» تلاش کرد تا برخی نقاط ضعف تیم را کاهش دهد و از تجربیات یک مربی اروپایی بهره بگیرد. اما به نظر می رسد این مسئله برای کسب نتیجه کافی نیست.

ناکامی های هندبال چندسالی است ادامه دارد. تیم هندبال بعد از  دو دوره قرار گرفتن بر سکوی بازیهای آسیایی، با کسب عنوان چهارم بازیهای آسیایی اینچئون زیر سوال رفت. عدم نتیجه گیری تیم های نوجوانان، جوانان و بانوان و حتی بزرگسالان در رقابتهای قهرمانی آسیا نیز تیری به چشم این فدراسیون بود.

همه امیدوار بودند و هستند که با آمدن رحیمی مدیر اسبق این فدراسیون دوباره شاهد اوج گرفتن هندبال باشند اما این اتفاق نیازمند زمان است و با شرایط موجود به نظر می رسد شاید این اتفاق به این زودی ها رخ ندهد.

تیم هندبال مردان ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا با تیم های قطر و مالزی هم گروه است. گروهی سخت و همگروهی با قطری که از بازیکنان چند ملیتی بهره می برد. تیمی که سکوی جهانی را در پیشینه خود دارد و مدتهاست برای حضور در جاکارتا برنامه ریزی کرده است.

تیم هندبال ایران در اردو و مسابقه تدارکاتی قطر متحمل دو شکست برابر تیم ملی این کشور شد؛ این دو شکست در حالی رخ داده که لژیونرها نیز تیم را همراهی می کردند. هرچند نمی توان با دو نتیجه دوستانه وضعیت آینده تیم را پیش بینی کرد اما به نظر می رسد باید نگران بود.

اما مسئله مهم این روزها این است که لژیونرها در آخرین اردوهای تیم نیز حاضر نخواهند بود. دبیر فدراسیون می گوید که بازیکنان به جاکارتا می آیند!

رجبی دبیر فدراسیون هندبال در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: در اردوی جدید تیم ملی تنها دو سه بازیکن لژیونر حاضر هستند و لیست شامل بازیکنان داخلی است. سجاد استکی هم به این دلیل نامش در لیست بود که هنوز ویزایش آماده نشده و اگر آماده شود راهی رومانی خواهد شد. اما افشین صادقی و یکی دو نفر دیگر هستند.

«قرار بود فدراسیون با باشگاه های اروپایی مکاتبه کرده و برای دریافت اجازه حضور بازیکنان در جاکارتا رایزنی کند این مسئله به کجا رسیده است و آیا اصلا باشگاهی مجوزی برای بازیکنی صادر کرده خیر ؟» رجبی در پاسخ به این سوال گفت: این اتفاق افتاده است و ما منتظر هستیم به نظر می رسد مشکلی نباشد. در حال حاضر شاهو ناصری و محسن باباصفری مشکلی برای حضور در جاکارتا ندارند. برای مابقی هم منتظریم.

وی در خصوص اینکه الله کرم حتی در اردوی قطر نیز نبود، گفت: ما منتظر نامه برادران استکی از باشگاهشان هستیم. همین طور مابقی بازیکنان. مشکلی نیست و بازیکنان قرار است در  جاکارتا به ما ملحق شوند.

رجبی تصریح کرد: به هر حال مشکل اینجاست که بازیهای آسیایی در تقویم جهانی نیست و این رقابتها با تمرینات و شروع لیگ اروپا همزمان شده است.

به گزارش “ورزش تایمز”، حالا و در این فرصت کم باید منتظر باشیم تا باشگاه های اروپایی مجوزهای خود را برای همراهی بازیکنان در تیم ملی ایران صادر کنند در غیراینصورت تیم همان طور که از روزهای اول و حتی از سوی خود کاستاراتوویچ هم گفته شده بود که به حضور بازیکنان لژیونر بسنده نمی کنیم و شاید با پتانسیل بازیکنان داخلی و بومی راهی جاکارتا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *