یکشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

رالی جذاب ست دوم را ایران از بلغارستان برد/ اوج حساسیت رقم خورد


به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی هفته دوم خود امشب از ساعت ۲۲ مقابل تیم ملی بلغارستان صف‌آرایی کرد.

ولادیمیر الکنو در شروع بازی از ترکیب متفاوت استفاده کرد و میثم صالحی، محمد طاهر وادی، امیرحسین اسفندیار، رضا عابدینی، محمد موسوی، بردیا سعادت و محمدرضا حضرت پور را روانه زمین کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

بردیا سعادت بازیکن ۱۹ ساله والیبال کشورمان که در این بازی در ترکیب اصلی قرار داشت موفق شد در نخستین تایم استراحت فنی چهار امتیاز برای ایران دریافت کند. بلغارستان نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ به سود خود به پایان برد. در ادامه ایران موفق شده امتیازات عقب افتاده را جبران کند و با درخشش بردیا سعادت دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران همراه شد. ملی پوشان والیبال کشورمان اختلاف امتیاز خود را حفظ کردند تا نخستین ست بازی ۲۵ بر ۲۰ را با پیروزی پشت سر بگذارند.

ست دوم؛ ۳۳ بر ۳۱ به سود ایران

بلغارها همانند ست نخست بازی شروع خوبی در ابتدای ست دوم داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود آنها به پایان رسید. در ادامه ایران همانند ست نخست موفق شد امتیازات از دست رفته را جبران کند و محمد موسوی با یک کار سرعتی در امتیاز ۱۱ بازی را به تساوی کشاند و دفاع امیرحسین اسفندیار ایران را ۱۲ بر ۱۱ پیش انداخت تا سرمربی بلغارها درخواست تایم استراحت دهد. در ادامه دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود بلغارها همراه شد و در ادامه نیز حریف توانست روند امتیازگیری خود را ادامه دهد و در حالیکه ۲۳ بر ۲۰ از ایران پیش بود تعویض‌های الکنو ورق را برگرداند. با ورود امیرحسین اسفندیار و صابر کاظمی به جای بردیا سعادت و پوریا فیاضی ایران یک بار دیگر با زدن سرویس‌های خوب و آبشارهای کاظمی موفق شد کار را برابر کند. رالی جذاب دو تیم تا امتیاز ۳۳ ادامه داشت که در این امتیاز ملی پوشان کشورمان عالی عمل کردند و این ست را ۳۳ بر ۳۱ با برتری به پایان بردند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *