پنجشنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رئیس و دبیر کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی والیبال انتخاب شدند


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از فدراسیون والیبال، اری گراسا رئیس فدراسیون جهانی والیبال در حاشیه برگزاری بازی‌های المپیک -ریو ۲۰۱۶ با انتصاب جیبا، ابرستاره پیشین والیبال دنیا، به ریاست کمیسیون ورزشکاران رسما از عزم FIVB برای تشکیل کمیسیون مذکور پرده برداشت تا پیوندی تازه و رسمی میان بازیکنان و تصمیم‌سازان والیبال در فدراسیون بین‌المللی ایجاد شود.

کمیسیون ورزشکاران طی این دوره چهار ساله رفته‌رفته صاحب مقررات و آیین‌نامه شد و سرانجام کم‌وکیف فعالیتش از سوی اعضای کنگره جهانی به تصویب رسید. تا جایی که بنا شد دارای ۱۰ عضو باشد که پنج عضو آن به انتصاب رئیس فدراسیون جهانی و پنج عضو دیگر به انتخاب بازیکنان سراسر دنیا باشند. همچنین ترکیب اعضا از حیث جنسیت و نوع بازی (ساحلی‌ – سالنی‌) برابر باشند.

مراحل انتصاب و انتخاب اعضای کمیسیون ورزشکاران طی ماه‌های گذشته انجام گرفت و نهایتاً اعضای کمیسیون، متشکل از سالنی‌بازها: جیبا (برزیل)، ساموئله پاپی (ایتالیا/ منتخب)، سام دِرو (بلژیک)، مایا اوگنیه‌نویچ (صربستان)، جوردن لارسون (آمریکا/ منتخب) و ساحلی‌بازان: مادلین مپلینک (هلند/ منتخب)، لوییس باودن (استرالیا)، جاش بینستاک (کانادا/ منتخب)، یولیوس برینک (آلمان) و آنوک ورشه دپره (سوییس/ منتخب) مشخص شدند تا نوبت به انتخابات داخلی برای تعیین رئیس و دبیر این کمیسیون برسد.

انتخابات داخلی کمیسیون نیز روز گذشته با حضور همه اعضا به صورت اینترنتی از طریق یک پلتفرم امن توام با بازرسی و نظارت بر صحت انتخابات انجام و در پایان رای‌گیری مادلین مپلینک، ساحلی‌باز ۳۱ ساله هلندی، قهرمان دو دوره مسابقات قهرمانی اروپا، به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

بنابر مصوبه اخیر کنگره جهانی والیبال، رئیس فدراسیون جهانی اختیار انتصاب یک ورزشکار را به عضویت هیأت‌رئیسه FIVB دارد که این ورزشکار، رئیس کمیسیون ورزشکاران است.

به این ترتیب مادلین مپلینک زین‌پس هم‌راستا با ریاست کمیسیون ورزشکاران، عضو هیأت‌رئیسه فدراسیون جهانی والیبال نیز خواهد بود.

در همین حال و با کسب اکثریت آرا جیبا برزیلی ۴۴ ساله، رئیس سابق کمیسیون ورزشکاران نیز به عنوان دبیر کمیسیون ورزشکاران انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *