شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

دیدار با روسیه یک قدم رو به جلو بود/ بازیکنانم نیاز به زمان دارند


به گزارش “ورزش تایمز”، ولادیمیر آلکنو در پایان بازی تیم ملی مقابل روسیه با بیان اینکه این بازی نسبت به بازی قبل برای تیم ما یک قدم رو به جلو بود، افزود: بازیکنان جوان ما خوب خودشان را نشان دادند و نسبت به دیروز تلاش بیشتری داشتند تا کارهایی را که از آن‌ها خواسته بودم، انجام بدهند. ولی در پوئن‌های پایانی ست، تمرکز خود را از دست می‌دهند که طبیعی است؛ چون به انجام بازی بیشتر و کسب تجربه احتیاج دارند.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم که چند بازیکن برای اولین بار در ترکیب تیم ملی قرار گرفته‌اند و در چنین سطحی به میدان رفته‌اند. جو مسابقه برای چنین بازیکنانی طبیعتا سنگین است و ممکن است نتوانند عملکردی را که از آن‌ها دیده شده، داشته باشند. ولی این دلیل نمی‌شود که روی اسم آن‌ها خط بطلان بکشیم. باید به این بازیکنان فرصت حضور و کسب تجربه بدهیم تا در آینده بتوانند به تیم ایران کمک کنند.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه در این ماراتن سنگین که به المپیک می‌رسد نمی‌توان صرفا به چند بازیکن باتجربه بازی داد، گفت: نقطه مثبت تیم ما تلاش بازیکنان برای پیشرفت در کار گروهی و انجام تیمی برنامه‌های تاکتیکی است. اما ‌آن‌ها برای اینکه بتوانند تمام نظرات تاکتیکی مرا در زمین پیاده کنند، به زمان بیشتری نیاز دارند که این زمان با انجام بازی‌های رسمی و کسب تجربه حاصل می‌شود.

آلکنو همچنین با اشاره به اینکه روسیه امروز و در شرایط فعلی نسبت به ما تیم به مراتب بهتری است، گفت: هدف ما از حضور در این مسابقات بالارفتن تجربه تیمی برای حضور در المپیک است و تمام سعی خود را انجام می‌دهیم که از بازی‌هایمان نهایت استفاده را در جهت هدف خودمان ببریم تا برای المپیک آماده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *