شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

دوئل تیم بسکتبال جوانان برای تکرارِ قهرمانی آسیا و سهمیه جهانی


به گزارش “ورزش تایمز”، بیست و پنجمین دوره مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال قهرمانی آسیا از فردا و با حضور ۱۶ تیم در تایلند آغاز می شود. ایران (مدافع عنوان قهرمانی)، تایلند (میزبان)، چین، کره جنوبی، ژاپن، چین تایپه، فیلیپین، هند، اندونزی، قزاقستان، بحرین ، سوریه، لبنان، امارات همراه با استرالیا و نیوزلند تیم های  شرکت کننده در این دوره رقابت ها هستند.

این برای نخستین بار است که دو تیم استرالیا و نیوزلند نیز در مسابقات بسکتبال جوانان آسیا شرکت دارند و همین مسئله حساسیت و به نوعی دشواری این رقابت ها را بیشتر کرده است. ایران که دو سال پیش در تهران و برای سومین بار جام قهرمانی را بالای سر برد، برای تکرارِ قهرمانی این دو تیم را هم به عنوان جدی ترین حریفانش پیش رو دارد در حالیکه به خاطر لغو ناگهانی تورنمنت اطلس اسپورت و فراهم نشدن حضور در اردوی برون مرزی دیگر به خاطر فرصت کم، بسکتبالیست های جوان بدون دیدار تدارکاتی با تیم های خارجی راهی این رقابت ها شده اند. 

البته چهار تیم برتر مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا صاحب سهمیه رقابت های جهانی زیر ۱۹ سال ۲۰۱۹ می شوند. محسن شاه علی سرمربی تیم بسکتبال جوانان هم تاکید دارد که دستیابی به یکی از این سهمیه های جهانی به مراتب مهمتر از جام قهرمانی است. 

رقابت تیم بسکتبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با دیدار با اندونزی آغاز می شود که فردا برگزار می شود. تیم کشورمان در گروه اول مسابقات با اندونزی، قزاقستان ژاپن همگروه است. دیدارهای دوم و سوم تیم ایران در مرحله مقدماتی نیز به ترتیب برابر قزاقستان و ژاپن برگزار می شود.

گروه بندی مسابقات بسکتبال جوانان قهرمانی آسیا به شرح زیر است: 

گروه A: ایران، ژاپن، قزاقستان و اندونزی
گروه B: چین، فیلیپین، لبنان و امارات
گروه C: استرالیا، نیوزلند، بحرین و تایلند
گروه D: کره جنوبی، چین تایپه، هند و سوریه

به گزارش مهر، تیم بسکتبال جوانان ایران با ترکیب متین آقاجان پور، امیر حسین علی یاری، احسان دلیرزهان، محمدرضا تقی‌لیو، محمد امین درویش،  اسحاق حاتمی‌فر، امیرحسین رضایی‌فر، رضا مرادی، بهشاد عرب‌زاده، ستار شیخ، علی کاشانی و پدرام فخفوری در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان شرکت کرده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *