سه شنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۹

داورزنی پاسخگوی صغر سن باشد/با بازیکنان بزرگسال قهرمان جهان شدیم؟

اکبر نایینی در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر صغر سن بازیکنان تیم نوجوانان والیبال در دوران مدیریت محمدرضا داورزنی گفت: مصطفی کارخانه که هدایت تیم‌های نوجوانان و جوانان و مقام نایب قهرمانی نوجوانان جهان و سومی جوانان جهان را در کارنامه دارد به تازگی و پس از حدود پانزده سال در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که والیبال در تمامی دوران از بازیکنان صغر سن در تیم‌های نوجوانان و جوانان استفاده کرده است.

پیشکسوت والیبال تاکید کرد: کارخانه مدعی شد با وجود صغر سن اما قهرمانی‌ها از زمان حضور او آغاز شد. با توجه به صحبت‌های کارخانه، پس در زمان مدیریت یزدانی خرم و داورزنی از بازیکنان صغر سن در تیم‌های نوجوانان و جوانان استفاده شده است.

نایینی سپس با کنایه گفت: از سال ۲۰۰۷ زمانی که داورزنی از سوارکاری برای معماری به والیبال آمد نخستین قهرمانی نوجوانان جهان در مکزیک را به دست آورد.

وی ادامه داد: چهار سال از قهرمانی در مکزیک گذشته است و امروز یک سوال پیش می‌آید. بازیکنانی که در تیم نوجوانان قهرمان جهان در مکزیک شده‌اند امروز کجا هستند؟ به عکس قهرمانی و اسامی ۱۲ بازیکن حاضر در قهرمانی نوجوانان جهان دقت کنید. اشکان درخشان، فرهاد سال افزون، گل محمد سخاوی، مجتبی غیاثی، فرهاد قائمی، ادریس دانشفر، امین رضوی، مجتبی شبان، علیرضا جدیدی، حامد باقرپور، معین رحیمی و ابراهیم چابکیان بازیکنان آن تیم بودند و مجتبی غیاثی هم به عنوان ارزشمندترین بازیکن جهان انتخاب شد.

نایینی اظهار داشت: اکنون داورزنی باید امروز پاسخگو باشد که آیا صحبت‌های کارخانه صحت دارد و ما با استفاده از بازیکنان بزرگسال قهرمان نوجوانان جهان شدیم؟ شاید به همین دلیل اکثر این بازیکنان حتی به تیم ملی بزرگسالان هم راه پیدا نکردند چه برسد به اینکه با آنان بتوانیم در بزرگسالان هم قهرمان جهان بشویم. اگر این‌چنین نیست و این بازیکنان صغر سن نبوده‌اند، پس در نتیجه ضعف مدیریت خودش و کنار گذاشتن بزرگان و پیشکسوتان والیبال از فدراسیون باعث شده تا این نوجوانان قهرمان جهان نتوانند پیشرفت کنند تا در بزرگسالان جهان هم بتواند بر روی یکی از سکوهای قهرمانی قرار بگیرند.

کارشناس والیبال در پایان گفت: داورزنی در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود که «اگر کسی برایش سئوالی پیش آمد، تماس بگیرد، بپرسد، توضیحات را بشنود و اگر قانع نشد هر تصمیمی که خواست بگیرد.» پس داورزنی امروز پاسخگوی ابهامات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *