یکشنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۹

خلاء‌هایی که درساختار فدراسیون والیبال وجود دارد/هیات رئیسه کجاست

به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون والیبال پس از حدود دو سال بی ثباتی سرانجام اواخر آبان ماه سال گذشته با برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس خود را شناخت و محمدرضا داورزنی با رأی اکثریت آرا برای چهار سال سکاندار فدراسیون والیبال شد. با آمدن داورزنی سرانجام ثبات مدیریتی بر رشته المپیکی والیبال حکم فرما شد اما هنوز تکلیف نهایی چارت جدید فدراسیون مشخص نشده است.

تعیین تکلیف چارت فدراسیون والیبال
انتخاب ارکان فدراسیون والیبال از جمله اختیارات رئیس فدراسیون است که پس از گذشت حدود پنج ماه از حضور داورزنی در فدراسیون هنوز تکلیفش مشخص نیست. طبق اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی ارکان فدراسیون شامل مجمع عمومی، هیأت رئیسه، رئیس و بازرس می‌باشد.

اعضای هیأت رئیسه از کلیدی ترین ارکان به شمار می‌رود که هنوز تکلیف آن مشخص نیست. هیأت رئیسه متشکل از رئیس، نایب رئیس، دبیر، خزانه دار، یک نفر کارشناس یا خبره در رشته ورزشی مربوط و چهار نفر به پیشنهاد رئیس فدراسیون و تصویب رئیس سازمان تربیت بدنی است.

صفحه هیأت رئیسه در سایت فدراسیون والیبال

وظایف هیأت رئیسه به شرح زیر تعیین می‌شود:

۱. تهیه و تقدیم عملکرد سالانه فدراسیون جهت تصویب مجمع

۲. ارائه پیشنهادات مربوط به آئین نامه دستورالعمل و سایر قوانین و مقررات ورزشی به مجمع

۳. تهیه و تقدیم بودجه، اعتبارات، برنامه‌ها و تقویم‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت فدراسیون به مجمع

۴. اجرای تصمیم‌ها و مصوبات مجمع

۵. تأیید رؤسا و اعضای کمیته‌های مختلف فدراسیون

۶. پیشنهاد اصلاح اساسنامه به مجمع

۷. پیشنهاد عضویت فدراسیون در مجامع بین المللی ورزشی به مجمع

۸. نظارت بر اجرای مقررات و اصول ورزشی در رشته مربوط

پس از برکناری احمد ضیایی، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون نیز در اعتراض به برکناری غیر قانونی رئیس با ارسال نامه به وزیر ورزش به انتخاب سرپرست اعتراض کردند و پس از آن استعفا دادند و از اواخر سال ۹۷ با حضور سرپرست در فدراسیون هیأت رئیسه در فدراسیون والیبال وجود ندارد.

خلاء‌هایی که درساختار فدراسیون والیبال وجود دارد/هیات رئیسه کجاست

از میان ارکان فدراسیون میلاد تقوی به عنوان سرپرست دبیری و مهدی اسلامی به عنوان سرپرست خزانه داری معرفی شدند و هنوز وضعیت هیأت رئیسه، نایب رئیس و سایر ارکان مشخص نیست.

محمدرضا داورزنی پس از حضور در فدراسیون در جلسه معارفه خود اعلام کرد اعضای کابینه‌اش را پس از انتخابی المپیک مشخص خواهد کرد اما حتی رقابت‌های انتخابی المپیک نیز به پایان رسید و تیم ملی برای دومین بار سهمیه المپیک را به دست آورد و با گذشت حدود چهار ماه از انتخابی المپیک داورزنی هنوز تکلیف ارکان فدراسیون را مشخص نکرده است.

تهیه و تقدیم بودجه، اعتبارات، برنامه‌ها و تقویم‌های کوتاه مدت و بلند مدت از وظایف هیأت رئیسه است و با توجه به حضور تیم ملی در المپیک فدراسیون باید هرچه سریع‌تر تکلیف ارکان را مشخص کند.

والیبال برای رسیدن به آرامش به ثبات مدیریتی نیاز داشت تا هرچه سریع‌تر مهره‌های اصلی فدراسیون توسط رئیس چیده شود اما داورزنی در حال تعلل است و دلیل تعلل او مشخص نیست. علاوه بر اینها هنوز تکلیف مدیر روابط عمومی، بازرس، کمیته آموزش، کمیته امور بانوان و همچنین شورای فنی هم مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *