پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹

حال والیبال ایران خوب نیست/ به بداخلاقی‌ها ورود نمی‌کنم


به گزارش “ورزش تایمز”، محمدرضا داورزنی پس از گرفتن رای اعتماد اعضای مجمع و انتخاب به عنوان رئیس چهار سال آینده فدراسیون والیبال گفت: از اعتماد مجددی که اعضای مجمع به من داشتند تشکر می کنم. همچنین به بهنام محمودی تبریک می گویم که ۱۵ رای کسب کرد. وی نشان داد با برنامه ای که دارد می تواند در اداره فدراسیون نقش ایفا کند و از او در آینده فدراسیون بهره لازم را ببریم. از سایر کاندیداها هم تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم با کمک اعضای مجمع، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک آینده بهتری را بسازیم. 

وی ادامه داد: به صحبت های برخی کاندیداها ورود نمی کنم چرا که به صلاح نیست و نمی خواهم حاشیه ایجاد کنم اما هر کدام از کاندیداها که ابهامی دارد می تواند از نهادهای نظارتی سوال بپرسند. این که به دلیل اطلاعات غلط برخی دوستان ابهام بوجود بیاید درست نیست. در دو سال گذشته از این مشکلات خون دل خوردم اما از آنها می گذرم چرا که نمی خواهم حاشیه سازی کنم. 

داورزنی ادامه داد: سعی می کنیم نیروی جوان تربیت کنیم که در آینده خلا مدیریتی نداشته باشیم. شرایط برای استفاده از نقطه نظرات همه دوستان فراهم است و امیدوارم بتوانیم از نظرات همه استفاده کنیم. 

وی ادامه داد: انتخابات در فضایی سالم برگزار شد و اعضا آزادانه رای دادند. طبیعی است که بین مردم در مورد والیبال این انتظار وجود دارد که حال والیبال خوب باشد اما الان حال والیبال خوب نیست. مردم انتظار دارند که این رشته باعث غرور ملی شود و مجددا به روزهای خوب خودش برگردد. 

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: نمی خواهم در مورد بداخلاقی هایی که صورت گرفت در این سه سال صحبت کنم. الان در آستانه انتخابی المپیک هستیم اما شرایط خوبی نداریم. همه بخش های مختلف باید کمک کنند که شرایط تیم را بهتر کنیم تا برای حضور در  انتخابی المپیک آماده شود. رقبای ما آمادگی خود را شروع کردند اما ما برخی بازیکنان را در خارج از ایران داریم. 

داورزنی ادامه داد: فرصت تا انتخابی المپیک بسیار کم است. حتی اگر لیگ داخلی را تعطیل کنیم اما بازهم به خاطر حضور چند بازیکن در خارج از کشور نمی توانیم اردوی تیم ملی را داشته باشیم. براساس قوانین بازیکنان لژیونر تنها ۱۰ روز قبل از مسابقات می توانند در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند. امیدواریم که کادر فنی باشگاه ها به این موضوع عنایت داشته باشند تا شروع اردوهای تیم ملی به بازیکنان فشار نیاوردند. اگر فشار وارد شود حضور در المپیک را از دست می دهیم و این اتفاق خوبی نخواهد بود و به والیبال لطمه خواهد زد. اولویت ما این است که تیم ملی را به شرایط خوب برسانیم و در انتخابی المپیک موفق باشیم.

وی در مورد ماندن یا رفتن ایگور کولاکوویچ گفت: قرارداد کولاکوویچ تا پایان المپیک است و در این فرصت کوتاه باقی مانده تا مسابقات انتخابی صحیح نیست که تغییری در کادر فنی داشته باشیم. اگر نقطه ضعفی وجود دارد باید برطرف کنیم.

داورزنی در مورد اینکه رای شما قاطع نبود و این مشکل ایجاد نمی کند گفت: نه، چرا باید مشکل ایجاد کند.این نشان می دهد که رای مجمع آزادانه بوده است. این پیام برای فدراسیون وجود داشت که باید به نسل جوان والیبال هم توجه کنیم. 

رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به پرسش “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه قصد ندارید در مورد شائبه های اخیر شفاف سازی کنید گفت: به صلاح نیست که در شرایط فعلی به این مسائل ورود کنیم. نظر مجمع فصل الخطاب است و امروز به بنده اعتماد دوباره کردند. این مسائل که مطرح می شود نباید در رسانه ها مطرح شود و در رسانه های بیگانه مطرح شود. هر کسی ابهام دارد باید فرصتی داشته باشیم که بنده پاسخگو باشم و مشکلات را حل کنم. 

محمدرضا داورزنی ادامه داد: نمی گویم که ضعف هایی وجود ندارد. باید تلاش کنیم که این مشکلات را با کمک هم حل کنیم و شرایط والیبال را به گونه ای پیش ببریم که همه از این رشته لذت ببرند. 

وی ادامه داد: همه اعضای مجمع به دنبال بازگشت آرامش به والیبال هستند. باید همه کمک کنیم که این شرایط فراهم شود. 

داورزنی در مورد اینکه آیا اگر به المپیک نرویم کولاکوویچ می ماند گفت: وقتی ما در چین نتیجه نگیریم و به المپیک نرویم دیگر دلیلی وجود ندارد که بخواهیم با این مربی ادامه دهیم. با این حال امیدوارم بتوانیم با استفاده از تمام پتانسیل ها سهمیه حضور در المپیک را کسب کنیم. 

وی در مورد دو سال اخیری که باعث شد والیبال لطمه بخورد گفت: مشکلاتی وجود داشت که اهداف ما در والیبال با خدشه وارد شد و همین امر باعث شد که من انگیزه بازگشت به والیبال را پیدا کنم و به عهدی که با مردم بستم عمل کنم. باید تمام توان مان را بگذاریم که موفق شویم. 

داورزنی در مورد اینکه چه زمانی بازنشسته خواهید شد گفت: هنوز زمانی برای این کار مشخص نشده است. طبیعتا هر وقت از نظر قانونی بازنشسته شوم این اتفاق خواهد افتاد. تا زمانی که وزارت ورزش مرا بازنشسته نکرده باشد در خدمت دوستان هستم. با قوانین فعلی من در خدمت دوستان هستم اما اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *