جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

جدال ایران و آمریکا در گام ششم/شاگردان کولاکوویچ به دنبال برد سوم


به گزارش “ورزش تایمز”، چهاردهمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی والیبال از روز سه‌شنبه ۹ مهرماه با حضور تیم‌های برزیل، آمریکا، ژاپن، لهستان، مصر، آرژانتین، روسیه، ایران، استرالیا، ایتالیا، کانادا و تونس به میزبانی ناگانو ژاپن آغاز شده است.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست رقابت‌ها از ۵ بازی خود  با ۲ پیروزی، ۳ شکست و ۶ امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت.

در مرحله دوم مسابقات که به میزبانی هیروشیما برگزار می‌شود ملی پوشان والیبال ایران فردا چهارشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ مقابل تیم ملی آمریکا صف آرایی خواهند کرد. آمریکا از ۵ بازی خود با کسب ۴ پیروزی، یک شکست و ۱۳ امتیاز پس از برزیل در رده دوم جدول قرار دارد.

ایگور کولاکوویچ سرمربی ایران پس از شکست تیم ملی در دومین بازی مقابل مصر، در سومین دیدار جام جهانی تیم ملی را با ترکیب جوان متحول کرد که نتیجه داد و ۲ پیروزی مقابل تیم‌های کانادا و استرالیا برای ایران به دست آمد. ملی پوشان جوان در بازی برابر تیم بدون شکست و صدرنشین برزیل نیز عملکرد قابل قبولی داشتند و درصورت بروز اشتباهات کم‌تر امکان غلبه بر برزیل هم وجود داشت.

حال باید در بازی با آمریکا دید آیا سرمربی تیم ملی باز هم به جوانان اعتماد و آنها را روانه میدان خواهد کرد یا خیر.

تیم ملی در این مسابقات با ۱۳ بازیکن اعزام شد که فرهاد قائمی در بازی مقابل کانادا دچار آسیب دیدگی شد و جام جهانی را از دست داد. کاپیتان سعید معروف نیز دچار اسپاسم عضلانی شده است تا کولاکوویچ در ادامه با ۱۱ بازیکن مسابقات را ادامه دهد.

* برنامه دیدارهای روز ششم مسابقات جام جهانی والیبال به این شرح است

ردیف  تیم  تاریخ  ساعت
۱  تونس – کانادا  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۵:۳۰
۲  ایتالیا – مصر  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۷:۰۰
۳  آرژانتین – برزیل  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۸:۳۰
۴  لهستان – روسیه  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۹:۳۰
۵  آمریکا – ایران  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۱۲:۳۰
۶  ژاپن – استرالیا  چهارشنبه ۱۷ مهر  ۱۳:۵۰

* جدول رده بندی تا پایان روز ششم مسابقات

ردیف  تیم‌ها  برد  باخت  امتیاز
۱  برزیل  ۵  –  ۱۵
۲  آمریکا  ۴  ۱  ۱۳
۳  لهستان  ۴  ۱  ۱۲
۴  ژاپن  ۳  ۲  ۹
۵  روسیه  ۳  ۲  ۹
۶  مصر  ۲  ۳  ۷
۷  آرژانتین  ۲  ۳  ۶
۸  ایران  ۲  ۳  ۶
۹  کانادا  ۲  ۳  ۶
۱۰  ایتالیا  ۲  ۳  ۵
۱۱  استرالیا  ۱  ۴  ۲
۱۲  تونس  – ۵  –

 در این رقابت‌ها رده بندی تیم‌ها ابتدا بر اساس بردها و باخت‌ها، سپس امتیازات و پس از آن با توجه به ست‌های برده و باخته مشخص می‌شود.

به گزارش “ورزش تایمز”،  روسیه با ۶ قهرمانی به همراه برزیل و آمریکا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم‌های جام جهانی والیبال هستند. همچنین تیم‌های کوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر کدام یک قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مشکلات شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *