جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

جامعه والیبال نخواهد در انتخابات شرکت نمی‌کنم/ با وزیر دیدار دارم


به گزارش “ورزش تایمز”، افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال برای ارزیابی امکانات ارومیه و اردبیل با هدف میزبانی از لیگ ملت‌های والیبال سفری به این دو شهر داشت و از محل برگزاری مسابقات دیدن کرد.

داوری در گفت و گو با “ورزش تایمز”، درباره بازدید از این دو شهر، گفت: در هر یک از شهرها ابتدا با استاندار و سپس اعضای کمیته‌ها جلسات ابتدایی را برگزار کردیم. مواردی که ناظر فدراسیون جهانی لیست کرده بود یک به یک در حال اجرا است. برنامه ریزی های خوبی در این زمینه صورت گرفته و کمیته‌ها در حال اجرای آن هستند.

سرپرست فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که بحث ورود بانوان به سالن‌ها برای تماشای مسابقات والیبال به کجا رسید؟ خاطرنشان کرد: مثل همیشه فدراسیون جهانی در پروتکل خود از حضور بانوان در میادین ورزشی صحبت کرده است. ما نیز از هر دو استان خواسته ایم شرایط حضور بانوان در سالن‌ها فراهم شود چرا که این یکی از الزامات فدراسیون جهانی والیبال است.

وی درباره مراسم معارفه علی فتاحی به عنوان دبیر فدراسیون والیبال نیز تصریح کرد: امروز پس از بازگشت از سفر مراسم معارفه فتاحی برگزار می‌شود، اتاق دبیری را به او تحویل خواهیم داد و اهالی فدراسیون با او آشنا خواهند شد.

«در حالی که گفته می‌شد حکم جبار قوچان نژاد برای دبیری فدراسیون صادر شده است، چرا به یکباره تصمیم تغییر پیدا کرد؟» داوری در پاسخ به این سوال تاکید کرد: حکمی در این زمینه صادر نکرده بودیم. اینها گمانه زنی بود. ممکن است قوچان نژاد از گزینه‌های مطرح برای دبیری بوده باشد اما در نهایت اینگونه نشد. گزینه‌های بسیاری برای دبیری در نظر داشتیم و در نهایت فتاحی را انتخاب کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فتاحی سابقه مدیریتی دارد یا خیر؟ گفت: فتاحی جوان و از خانواده والیبال است. او مدرک دکتری دارد و در سطح مدیریت میانی اقداماتی انجام داده است و در حال حاضر نیز رئیس هیأت والیبال شهر کرج است.

داوری در خصوص اینکه چرا فتاحی به عنوان دبیر فدراسیون در سفر به اردبیل و ارومیه او را همراهی نکرده است؟ یادآور شد: ابتدا باید مراسم معارفه برگزار و او به صورت رسمی به عنوان دبیر معرفی شود. دلیل دوم هم این بود که به او مأموریت داده ام تا آمار و اطلاعات مربوط به حضور تیم ملی برای شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک فراهم کند چرا که بلافاصله پس از بازگشتم با وزیر ورزش و جوانان دیدار خواهیم داشت. قرار بود این دیدار زودتر برگزار شود اما به دلیل سفر پیش آمده کمی با تأخیر انجام می‌شود.

سرپرست فدراسیون والیبال درباره تأخیر در زمان برگزاری ثبت نام انتخابات گفت: به محض اعلام وزارت ورزش ثبت نام‌ها را انجام خواهیم داد. فکر می‌کنم به زودی این اتفاق رخ دهد و پس از آن نیز پروسه تأیید صلاحیت‌ها و سایر موارد انجام می‌گیرد.

داوری در پاسخ به این سوال که با توجه به زمان از دست رفته اگر امروز ثبت نام‌ها انجام شود انتخابات به بعد از لیگ ملت‌ها موکول خواهد شد؟ تصریح کرد: بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد. به هر حال ما تابع نظر وزارت ورزش هستیم و به محض خواست آنها ثبت نام‌ها انجام خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا برای حضور در انتخابات تصمیم قطعی دارد یا خیر؟ گفت: اگر جامعه والیبال به حضور بنده اقبال داشته باشد من هم حتماً استقبال و در انتخابات شرکت می‌کنم. امیدوارم این اقبال وجود داشته باشد در غیر این صورت در انتخابات حضور نخواهم داشت چرا که قرار است در جامعه والیبال کار کنم و اگر آنها مرا بپذیرند می آیم.

سرپرست فدراسیون والیبال درباره انتخاب مدیر روابط عمومی و اینکه او کلاً عجله‌ای در انتخاب افراد ندارد، گفت: ان شاءالله به زودی مدیر روابط عمومی نیز مشخص خواهد شد. در بحث انتخاب دبیر فدراسیون پس از بررسی‌ها به گزینه مثبت و مساعد رسیدیم که در آینده برای ما بسیار مثمر ثمر خواهد بود. ان شاءالله مدیر روابط عمومی نیز پس از بررسی‌ها به صورت منطقی انتخاب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *