دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

توضیحات عجیب درباره سفر شخصی به آمریکا با ویزای تیم ملی والیبال


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال عازم آمریکا شد، در این سفر آمریکایی ها رفتار توهین آمیزی با ملی پوشان داشتند و FBI تیم ملی را مورد بازجویی قرار داد. رفتاری که واکنش کولاکوویچ را نیز به همراه شد و  در رسانه ها از رفتار آمریکایی انتقاد کرد.

پس از رفتار آمریکا رئیس کمیته ملی المپیک این کار را عقده گشایی آمریکایی ها دانست و بیان کرد که این رفتار را از طریق وزارت امور خارجه پیگیری خواهد کرد. احمد ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال نیز این رفتار را متاثر از روابط سیاسی دانست.

پس از گذشت حدود دوهفته خبر سفر سهند الله وردیان قبل از سفر تیم ملی به آمریکا رسانه ای شد که کمی عجیب به نظر می آمد. بازیکنی که به گفته دبیر فدراسیون نام او در لیست اولیه وجود داشته و برای انجام کارهای ویزا کمی زودتر اقدام شده است اما پس از تهیه لیست نهایی ایگور، نام او از لیست تیم ملی خارج شد و با به دلیل داشتن ویزا با هزینه شخصی خود تصمیم به سفر گرفته است.

امیرحسین منظمی دبیر کل فدراسیون والیبال در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره سفر سهند الله وردیان با ویزای تیم ملی به آمریکا گفت:  الله وردیان برای مسابقات به آمریکا نرفت. او با هزینه  شخصی خودش به آمریکا سفر کرده  است و فدراسیون هزینه ای برای سفر او نداشته است.

منظمی در پاسخ به این سئوال که چرا الله وردیان باید با ویزای تیم ملی به آمریکاسفر کند درحالیکه نام او در لیست ۲۰ نفره برای مسابقات لیگ ملت‌ها نیست؟ گفت: شرایط ما با آمریکا خاص است و ما برای انجام کارهای ویزا کمی زودتر باید از طریق کشور ثالث اقدام کنیم. پیش از آغاز رقابت‌ها برای دریافت ویزای لیست ۴۰ نفره اقدام کردیم. پس از انجام کارهای ویزا نام الله وردیان در لیست نهایی برای بازی‌ها نبود و او با هزینه شخصی خودش تصمیم گرفت که به آمریکا سفر کند. ما که نمی توانیم بازیکنان را در غل و زنجیر کنیم که جایی نروند. فدراسیون در مسائل شخصی بازیکنان دخالتی ندارد.

سهند الله وردیان نیز در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره سفرش به آمریکا با ویزای تیم ملی گفت: ویزای تیم ملی تقریبا برای حدود ۴۰ نفر صادر شد، مسئله خاصی نبود و هر کس می توانست از ویزا استفاده کند. در ویزا مشخص نیست که ورزشی است یا خیر. اجازه ورود به کشور داده شده است.

او در پاسخ به این سوال که شما با ویزای تیم ملی عازم آمریکا شدید و همین حساسیت را برای آمریکایی ها به وجود آورده است، گفت: اصلا حساسیتی وجود نداشته است. من به همراه یک نفر دیگر که او نیز والیبالیست است برای تماشای بازی‌های تیم ملی یک هفته زودتر عازم شدیم. یک سری مشکلات نیز به وجود آمد که سریع برگشتیم تا به اردوی تیم ملی برسیم. هیچ قانون نوشته ای نداریم که نباید با ویزای تیم ملی سفر نکنیم.

وی افزود: ما با فدراسیون و حراست نیز هماهنگ کردیم و تعهد بازگشت نیز داده شد. هیچ مشکل قانونی نیز وجود نداشت و اتفاق خاصی رخ نداد. همانطور که شما هم گفتید آمریکایی ها با ما مشکل دارند و تحت هر عنوانی که برویم یک سری سوالات پرسیده می شود.

بازیکن تیم ملی والیبال تاکید کرد: پلیس آمریکا فقط درباره عکس من از بازیکنان نپرسیده است و حدود ۸ عکس دیگر نیز بود. پلیس آمریکا نیز مانند پلیس ایران شناختی راجع به لیگ جهانی نداشت! ما گفتیم بازیکن تیم ملی بوده ایم خط خوردیم و برای تماشای بازی‌های لیگ آمده ایم و گفتند گزارش می دهیم که آیا حرف‌ها با هم همخوانی دارد یا خیر؟ همه جور سئوال پرسیده شده است ولی سئوال مربوط به من کمی نمایان تر شد و از بازیکنان پرسیدند که این بازیکن از تیم خط خورده است  یا نه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *