دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸

تقابلِ حساس و دیدنی ایران با خولیو ولاسکو/ جدال با لاجوردی‌پوشان


به گزارش “ورزش تایمز”، هفته دوم مسابقات لیگ ملت های والیبال از روز جمعه آغاز خواهد شد. ملی پوشان ایران که نتایج خوبی را در هفته نخست رقابت ها کسب نکردند حالا خود را مهیای دیدار و تقابل با ولاسکو خواهند کرد. ولاسکو که  تیم ملی ایران را به امید کسب موفقیت با بازیکنان آرژانتین ترک کرده بود در پایان هفته نخستِ لیگ ملت ها همچون ایران بی نتیجه ماند.

تیم ایران سه دیدار حساس و سخت در هفته دوم رقابت های لیگ ملت ها با ملی پوشان آرژانتین، ایتالیا و کانادا خواهد داشت اما شاید، دیدار با تیم ملی آرژانتین به دلیل میزبانی این کشور در این هفته و همچنین حضور خولیو ولاسکو از اهمیت بیش تری برخوردار باشد.

ولاسکو و یارانش نخستین حریف

ولاسکو و شاگردانش، نتیجهِ هفته نخست از رقابت ها را در حالی مقابل آمریکا ۳ به ۲ واگذار کردند که دو ست ابتدایی بازی را پیروز شده بودند. در نهایت تنها یک امتیاز کسب شده از این دیدار، آنها را در پایان هفته  نخست مسابقات در رده سیزدهم قرار داد. آرژانتین در دو دیدار دیگر خود مقابل چین و بلغارستان نتایج را واگذار و تنها به یک امتیاز بسنده کرد.

زایتسف و لاجوردی پوشان

دیگر حریف ایران در هفته دوم رقابت ها، لاجوردی پوشان ایتالیا هستند که نتایج خوبی را در پایان هفته نخست کسب کردند و با کسب سه پیروزی و ۸ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار دارند. شاید سخت ترین بازی ملی پوشانِ ایران جدال با لاجوردی پوشان و تقابل با زایتسف باشد. دیدار های ایران و ایتالیا همیشه جذاب بوده است و این بار ملی پوشان به کسب برد نیاز دارند و همین  می توانند این دیدار را جذاب تر از گذشته کند. تیم ایتالیا  با ۸ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز بعد از برزیل عنوان دومی پرافتخار ترین تیم در رقابت های لیگ جهانی والیبال را در اختیار دارد.

کانادا سومین حریف

کانادا دیگر حریف ایران در هفته دوم است. کانادایی ها نیز همچون ایران تنها یک برد به دست آوردند و با کسب ۳ امتیاز و یک پله پایین تر از ایران در جایگاه یازدهم قرار دارند.

حال باید دید ایران در هفته دوم رقابت ها چگونه عمل خواهد کرد و آیا می تواند مقابل مربی پیشین خود موفق به کسب پیروزی شود یا خیر؟

برنامه بازی های ایران در هفته دوم رقابت های لیگ ملت ها: 

* ایران – آرژانتین، شنبه ۱۲ خرداد ساعت ۴:۴۰

* ایران – ایتالیا، یک شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱:۴۰

* ایران – کانادا، یک شنبه ۱۳ خرداد ساعت ۲۳:۴۰

تیم ایران در سال ۲۰۱۳ (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال ۲۰۱۴ (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد، سال ۲۰۱۵ نیز تیم ایران در دومین حضور خود با اسلوبودان کواچ ضمن تثبیت جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر، عملکرد خوبی به نمایش گذاشت و در سال ۲۰۱۶ تیم ایران در بین ۱۲ تیم شرکت کننده رتبه هشتم را به دست آورد. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۷ و در نخستین سال مسئولیت ایگور کولاکوویچ در رتبه یازدهم این رقابت ها قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *