چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷

تفاهم‎نامه تنیس روی میز ایران و ترکیه برای همکاری باشگاهی


محمود نظری دبیر فدراسیون تنیس روی میز در گفتگو با “ورزش تایمز” با اعلام عقد تفاهم نامه همکاری میان ایران و فدراسیون تنیس روی میز ترکیه در مورد آن توضیح داد. 

وی گفت: در راستای تفاهم ایجاد شده بین روسای فدراسیون های ایران و ترکیه و به منظور ارتقای کمی و کیفی تنیس روی میز در دو کشور و همچنین تحکیم روابط بین کشورهای دوست و مسلمان، برای اولین بار تیم منتخب مردان ترکیه در لیگ برتر مردان ایران و تیم ‌منتخب بانوان ایران در مرحله پایانی لیگ برتر بانوان ترکیه شرکت می‌کنند.

نظری در این رابطه ادامه داد: مقدمات این تفاهم نامه از ملاقات روسای فدراسیون های دو کشور در حاشیه بازی های کشورهای اسلامی در باکو آغاز شد. در ادامه هم  پس از چند دور مذاکره و مکاتبه، دو روز پیش نهایی شد تا وارد مرحله اجرایی شود. 

وی تاکید کرد: بر اساس تفاهم نامه امضا شده، تیم منتخب مردان ترکیه در لیگ برتر  مردان ایران حضور خواهد داشت و تیم منتخب بانوان کشورمان هم در مرحله پایانی لیگ برتر بانوان ترکیه به میدان می رود. 

دبیر فدراسیون تنیس روی میز همچنین در مورد رقابت های باشگاهی مردان و بانوان در سال جاری گفت: امسال رقابت های لیگ برتر در هر دو بخش مردان و بانوان با کمیتی به مراتب بهتر نسبت به گذشته برگزار خواهد شد بطوری که در لیگ برتر مردان ۱۰ تیم و در لیگ برتر بانوان ۸ تیم حضور خواهند داشت. 

وی همچنین در مورد زمان برگزاری مسابقات باشگاهی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده مرحله اول از دور مقدماتی لیگ برتر مردان ۲۹ آبان ماه آغاز شده و تا اول آذرماه ادامه خواهد داشت. رقابت های لیگ برتر بانوان در این مرحله هم ۲۲ و ۲۳ آذرماه برگزار می شود. در مجموع اینکه مسئولان کمیته مسابقات فدراسیون و سازمان لیگ با توجه به تجارب بسیار زیادی که دارند، تلاش دارند مسابقات امسال بهتر از گذشته برنامه ریزی و اجرا شود.

به گزارش “ورزش تایمز”، به گفته محمود نظری تیم های شرکت کننده در مسابقات باشگاهی مردان و بانوان برای فصل جدید به این شرح هستند: 

لیگ برتر مردان
۱- پتروشیمی بندر امام 
۲- پالایش نفت آبادان 
۳- رعد پدافند خاتم الانبیا 
۴- دانشگاه آزاد 
۵- دانشگاه یزد 
۶- هیات کردستان 
۷- ایرانیان البرز
۸- هیات مازندران 
۹- منطقه آزاد اروند 
۱۰- منتخب ترکیه 

 لیگ برتر بانوان 
۱- نامی نو اصفهان 
۲- مس کرمان
۳- مناطق نفت خیز جنوب 
۴- دانشگاه آزاد 
۵- ایرانیان البرز
۶- شهرداری شهر بابک 
۷- دیجی تندرست 
۸- اکباتان همدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *